Beşiktaş Futbol Akademisi Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Mehmet Ekşi’den açıklama

Beşiktaş Futbol Akademisi Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Mehmet Ekşi’den açıklama

Beşiktaş Futbol Akademisi Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Mehmet Ekşi, Ocak 2020'de Alanyaspor'a transfer olan Arif Boynuuzun hakkında açıklama yaptı.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş Futbol Akademisi Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Mehmet Ekşi, Ocak 2020'de Alanyaspor'a transfer olan Arif Boynuuzun hakkında açıklama yaptı. İşte o açıklama;

''Altyapımızdan her yıl 30’a yakın oyuncu çıkmaktadır. Bu oyuncuların gelişimlerini sürdürebilmeleri için teknik heyet onayı ile süre alabilecekleri takımlara gitmeleri gerekmektedir.

Geçmişte bedelsiz yapılan bu transferler, bu dönemde ilk defa büyük çoğunluğu olmak üzere kiralama metodu ile yapıldı ve yapılmaktadır.

Hatta bu sene, yine ilk defa gerçekleştirdiğimiz uygulama neticesinde, geçmişte altyapımızda kısa süreli oynamış, amatör statüde olan futbolcularımızın evraklarını, yetiştirme taleplerine bir sonraki satıştan yüzde talep ederek vermiş bulunmaktayız.

Alanyaspor altyapısına geçiş yapan Arif Boynuuzun ile ilgili kamuoyunda bilgi eksikliği nedeniyle yanlış yorum ve değerlendirmeler yapılmaktadır. Arif Boynuuzun, Futbol Akademimizde 2015-19 yılları arasında eğitim almış, 2020 Ocak ayında kendisinin ayrılma isteği ve teknik ekibimizin onayı ile Alanyaspor altyapısına amatör statüde geçiş yapmıştır. Sporcunun Alanyaspor’da profesyonel futbol hayatına geçmesi için Kulübümüzün hakkı olan ‘Yetiştirme Tazminatı’ bedelinin tarafımıza ödenmesi gerekecektir. Aksi takdirde Alanyaspor Kulübü sporcuyu profesyonel yapamayacaktır.

Futbol Akademimizin dikkatle takip edilmesi Kulübümüz için büyük bir kazançtır. Bunun yanında, oluşturulmak istenen bilgi kirliliğini önlemek ve yanlış algıları ortadan kaldırmak amacıyla, akademimizde yaşanan oyuncu hareketleri ile ilgili gerekli bilgilendirme, transfer sezonu bittikten sonra kamuoyu ile paylaşılacaktır.''

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler