1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Beşiktaş, "Futbol ve Dostluk Günü" kutlamalarına ev sahipliği yaptı
Beşiktaş, "Futbol ve Dostluk Günü" kutlamalarına ev sahipliği yaptı

Beşiktaş, "Futbol ve Dostluk Günü" kutlamalarına ev sahipliği yaptı

FIFA ve 2018 Dünya Kupası’nın resmi ortağı Gazprom tarafından yürütülen “Dostluk İçin Futbol” programına katılan 64 ülkede, “Uluslararası Futbol ve Dostluk Günü” kutlandı.

A+A-

Ajans Beşiktaş - FIFA ve 2018 Dünya Kupası’nın resmi ortağı Gazprom tarafından yürütülen “Dostluk İçin Futbol” programına katılan 64 ülkede, “Uluslararası Futbol ve Dostluk Günü” kutlandı.

Etkinliğin İstanbul ayağına ise, bu yıl programa genç oyuncusu Abdülmecid Dönmez ile katılan Beşiktaş ev sahipliği yaptı. Genç oyuncu, programın Temmuz ayında Rusya’nın St. Petersburg kentinde düzenlenecek etkinliklerde Türkiye’yi temsil edecek.

Beşiktaş Fulya Hakkı Yeten Tesisleri’nin ev sahipliği yaptığı etkinlik kapsamında önce bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda, Beşiktaş Futbol Akademi Sportif ve Scout Direktörü Gökhan Keskin ve “Dostluk için Futbol” programının Türkiye Direktörü Filiz Pak etkinliğin ayrıntılarını paylaştı.

Toplantının ardından Beşiktaş U12 Takımı oyuncuları ve Örnek Gençlik Spor oyuncuları arasından dostluk maçı oynandı.

Programa bu yıl katılan 64 ülkenin 12 yaş grubu oyuncularından oluşacak sekiz karma takım, 1 Temmuz’da St. Petersburg’da düzenlenecek Dostluk İçin Futbol Şampiyonası’nda mücadele edecek. 2 Temmuz’da düzenlenecek Beşinci Dostluk İçin Futbol Çocuk Forumu’nun ardından programın tüm katılımcıları, Zenit Arena’da 2017 FIFA Konfederasyonlar Kupası final maçını izleyecek. (Fanatik)

Önceki ve Sonraki Haberler