Beşiktaş-Giresun maçındaki penaltı ve kırmızı kart kararları doğru mu? İşte hakem yorumları

Beşiktaş-Giresun maçındaki penaltı ve kırmızı kart kararları doğru mu? İşte hakem yorumları

Beşiktaş-GZT Giresunspor maçının önemli tartışmalı pozisyonları beIN Sports'ta yayınlanan Trio programında yorumlandı.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş-GZT Giresunspor maçının önemli tartışmalı pozisyonları beIN Sports'ta yayınlanan Trio programında yorumlandı.

Roiser'in topa elle bir müdahalesi var mı, penaltı kararı doğru mu?

Deniz Çoban: Vücudunu büyütüyor. Oyuncunun kafayla içeri çevireceği belli. Rosier'in elini kaçırma gibi bir niyeti yok. Topun önüne bariyer olarak koyuyor. Benim açımdan tartışmasız bir penaltı. VAR müdahelesini de yerinde buluyorum.

Bülent Yıldırım: Penaltı kararı doğru.

Lale Orta: Ben de doğru karar olarak düşünüyorum.

"Necip'in Diabate'ye faulünde VAR ile verilen Kırmızı kart kararı doğru mu?" sorusuna eski hakemler şu yanıtı verdi:

Deniz Çoban: Çok net bir kırmızı kart. Ayak dizden gergin. Oyuncunun kramponu rakibi gösteriyor. Bir yoğunluk var, güç transferi gerçekleşmiş. Bereket ki; beyazlı oyuncunun ayağı yerde değil. Çok daha ciddi sonuçlar doğururdu. Hiç tartışılacak bir konusu yok. Sarı kart gösteren Hüseyin Göçek'in kırmızı kart göstermesi lazımdı.

Bülent Yıldırım: Necip'in bir anlık konsantrasyon kaybı var. İki soru öne çıkıyor.
Birincisi: Ayaığınızın neresi ile müdaheleyi yapıyorsunuz?
Soru iki: Kramponun vidaları rakibin neresine geliyor? Rakibin sağlığını yüzde yüz tehlikeyi atıyor musunuz? Ciddi fauldür. Kırmızı kart doğrudur.

Lale Orta: Kırmızı kart olduğunu düşünüyorum. Hüseyin Göçek sarı kart veriyor. Pozisyonu görüyor. Ama yorumu yanlış. Hüseyin Göçek'in yaptığı ikinci spesifik hata. Böyle bir pozisyonda doğrudan dizi hedefleyen pozisyonda sarı kart olmaz, kırmızı kart. VAR hakeminin kararı doğru. Gerçekten çok büyük sakatlığa yol açabilirdi.

Bülent Yıldırım: Hakem sarı kartı iptal etmek için oyuncuyu arıyor. Oyuncu tünele zaten gelmiş. Sarıyı iptal ediyorsunuz güzel. Oyun alanının neredeyse dışında. Bunu yapma. Ağzında düdükle bunu yapmayın diyorlar, Hüseyin Göçek'in ağzında düdük var.