"Beşiktaş için bu oyun sezon ortalamasının altında. Ama kabul edelim, bir haftada 3 maç oynuyorsanız skor odaklı olmalısınız"

"Beşiktaş için bu oyun sezon ortalamasının altında. Ama kabul edelim, bir haftada 3 maç oynuyorsanız skor odaklı olmalısınız"

Beşiktaş bu hafta Yeni Malatyaspor deplasmanına gitti. Sahadan 1-0'lık galibiyetle ayrılan Siyah-beyazlılar, puanını 57'ye yükseltti.

Ajans Beşiktaş - Mücadeleyi Sabah Gazetesi yazarı Bülent Timurlenk, bugünkü köşesinde kaleme aldı:

"Yeni Malatyaspor son 4 iç saha maçının 3'ünde gol atamamış, 2-0 önde olduğu Konya maçını da 3-2 kaybetmişti. Hocası gönderilmiş, iyi mücadele eden ama yetenek problemi olan takım karşısında Sergen Yalçın'ın Necip tercihi, Fatih Terim'in Etebo tercihine benziyordu.

Zemin geçmiş maçlara oranla toparlamıştı. Ama Sergen Yalçın'ın planı, gol atma ihtimali çok zayıf olan rakibin bu ihtimalini 0'a indirip, ön taraftaki 3 yetenekli adam Larin, Aboubakar ve Ghezzal'la işi bitirmekti. İlk yarıda yüzde 70 topa sahip olurken, hocalarının istediği yoğunlukta baskıyı yaratamadılar. Birkaç pozisyonda Malatya, Beşiktaş orta sahasını da, forvetlerini de kendi kalesine koşturdu. Necip'in yetenekleri belli. Mensah ya da Adem Ljajic'in oyuna gireceği de devre arasında belli olmuştu zaten.

Mesele oyunun iki tarafını birden oynamaksa, Atiba bu işin profesörü. Bir ara Josef'in arkasına geçip, iki stoperin arasından top alan Kanadalı, bir bakmışsınız ceza sahasına sızmış, çaprazdan galibiyet golünü atmış. Gökhan Töre girene kadar adam eksiltmekte zorlanan Beşiktaş, Sergen Yalçın'ın o çok sevdiği 'kaleyi gole kapatma' performansıyla Malatya'dan 3 puan çıkardı.

Beşiktaş için bu oyun sezon ortalamasının altında. Ama kabul edelim, bir haftada 3 maç oynuyorsanız skor odaklı olmalısınız. Eti kemiğinden ayırmayı bilmelisiniz. Malatyaspor'da Tetteh ve Chebake dışında sivrilen oyuncu yoktu. En uçta başlayan Adem Büyük ise eski gücünden uzak. Malatya, bir an önce toparlamazsa, (8 maçtır kazanamıyor) geçen sene gördüğü kabusun bir tekrarını yaşayabilir."

Önceki ve Sonraki Haberler