Beşiktaş ile Kayseri Mensah için el sıkıştı, top Atletico'da

Beşiktaş ile Kayseri Mensah için el sıkıştı, top Atletico'da

Beşiktaş, Mensah transferi için Kayserispor'la anlaştı mı? Siyah beyazlı takım, Kayserispor'a ne kadar bonservis ödeyecek, belli oldu mu?

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş, Kayserispor ile Bernard Mensah'ın tranfseri için anlaştı, top oyuncunun eski kulübü Atletico Madrid'de!

Siyah beyazlılar, Ateltico engeli de aşılırsa Mensah'ı kiralık olarak renklerine bağlayacak. Kayserispor yönetimi, Atletico Madrid'den izin alırsa Mensah'ın Beşiktaş'a gidişi de resmiyet kazanacak. Atletico'nun arada olmasının sebebi Kayserispor'un kulübe olan borcunu ödememiş olması.

2.8 milyonluk borcunu hiç ödemedi

Mensah'ı Atleico'dan 2 milyon 800 bin Euro'ya alan Kayserispor, içine girdiği ekonomik kriz nedeniyle üç takside bölünen bonservis bedelini hiç ödeyemedi. Kulüp, oyuncunun 200 bin Euro'luk menajerlik bedelini de hâlâ daha ödeyemedi.

Bunun üzerine İspanyol kulübü, Kayserispor'u FIFA'ya şikayet ederek, transfer yasağı talebinde bulunmuştu.

Atletico'nun ayrıca, Kayserispor borcunu ödeyene kadar Mensah'ı hiçbir kulübe kiralık veya satılık göndermemesi talebinde de bulunmuş ve FIFA'nın da bu talebi kabul ettiği öğrenildi.

Gözbaşı görüşmeyi doğruladı

Mensah'ın Kayserispor ile sezonluk mukavelesi bulunuyor. Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı da bugün Ajansspor'dan Deniz Şen'e yaptığı açıklamada, Beşiktaş ile görüştüklerini doğrulamıştı.

25 yaşındaki hücuma yönelik Ganalı orta saha oyuncusu, geçtiğimiz sezon Kayserispor forması ile 26 maçta 5 gol atıp 8 asist yaptı. (Ajansspor - Salim Manav)

Etiketler :