Beşiktaş ile Trabzonspor arasında Burak Yılmaz pazarlığı

Beşiktaş ile Trabzonspor arasında Burak Yılmaz pazarlığı

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, “Burak için teklif varsa gelsin” demişti, Beşiktaş önerisini sundu. Mustafa Pektemek ve 1 milyon Euro kabul görmeyince Beşiktaş, Burak Yılmaz için 2.5 milyon Euro teklif etti.

Ajans Beşiktaş - Kaleci Karius’a dün imza töreni düzenleyen, ardından da Partizan rövanşına odaklanan Beşiktaş’ta akşam saatlerinde çok önemli bir transfer gelişmesi yaşandı.

Geçen sezon da Siyah-Beyazlıların gündemine gelen Burak Yılmaz için başkan Fikret Orman’ın Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’na teklifini sunduğu öğrenildi.

Şenol Güneş’in de çok istediği, hatta Negredo’yu bile gözden çıkardığı yıldız oyuncu için Fikret Orman ilk etapta Mustafa Pektemek ve 1 milyon Euro teklif etti. Ancak bunu Ağaoğlu’nun kabul etmediği, takas düşünmediklerini bildirdiği belirtildi.

Bugün bitiyor

Bunun üzerine Fikret Orman’ın tek seferde ödenmek kaydıyla 2.5 milyon Euro bonservis vermeyi kabul ettiği gelen bilgiler arasında. Siyah-Beyazlı takıma gitmeyi istediği kaydedilen Burak’ın son dönemde telefonlarını kapattığı, kimseyle görüşmediği bildirildi.

Trabzon’da yıllık 4 milyon 250 bin Euro alan milli oyuncunun Beşiktaş’tan 3 milyon 500 bin Euro kazanacağı öğrenildi.

Taraflar arasındaki anlaşma büyük oranda gerçekleşti, transferin bugün sonuçlanması bekleniyor. (Fanatik)