Beşiktaş iyi savunuyor ama çok gol yiyor

Beşiktaş iyi savunuyor ama çok gol yiyor

Siyah-beyazlıların defansif performansı şaşkınlık verici. Maç başına 9.6 ile Avrupa'nın rakiplerine en az şut imkanı tanyıan takımlarından birisi olan Beşiktaş, buna karşılık lig sonuncusu BB Erzurumspor'dan bile fazla gol yedi.

Ajans Beşiktaş - UEFA Avrupa Ligi'nde deplasmanda oynadığı Genk maçında 87. dakikada yediği golle beraberliğe razı olan Beşiktaş'ın savunma performansı ilginç bir detayı ortaya çıkardı. Avrupa'nın sekiz büyük ligi baz alınarak yapılan değerlendirmede (152 takım), maç başına 9.6 ile rakiplerine en az şut imkanı veren 11. ekip olan siyah-beyazlılar, yedikleri gol sayısında ise ters bir görüntü sergiledi.

LORİS KARİUS 15. SIRADA

Kara Kartal, kalesinde gördüğü 14 golle lig sonuncusu Erzurumspor'un (13) bile gerisinde kaldı. Durum böyle olunca gözler de ister istemez kalecilere çevrildi. Sadece 2-0 kazanılan Kayserispor maçında gol yemeyen Loris Karius, ceza sahası içinden yüzde 57 kurtarış oranıyla ligde ancak 15. sırada yer bulabildi. 1 maçta oynayan Utku, yüzde 33 kurtarış yüzdesi yakalarken, 2 maçta görev alan Tolga için bu oran yüzde 50 oldu. (Sabah)

Etiketler :