Beşiktaş Kulübü'nden açıklama: "Taraftarlarımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz"

Beşiktaş Kulübü'nden açıklama: "Taraftarlarımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz"

Beşiktaş resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı. İşte detaylar...

Ajans Beşiktaş - Bursaspor'un Sivasspor ile oynayacağı karşılaşma için Bursa'dan Sivas'a giden Bursasporlu taraftarlar, mola verdikleri yerde gördükleri Beşiktaşlı taraftarlara saldırdılar. Bir otobüs dolusu taraftar, 6-7 kişilik Gediz Beşiktaşlılar Derneği'nden gelen taraftarlara saldırıp dernek üyelerini bıçakladılar.

Beşiktaş Kulübü konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklama şöyle:

Bozöyük’te bir dinlenme tesisinde, Gediz Beşiktaşlılar Derneğimizin üyeleri Şerafettin Baş ve Halil İbrahim Işık isimli taraftarlarımızın bir grup futbol teröristi tarafından saldırıya uğradığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Üzerlerinde Bursaspor forması olmasına rağmen ne Bursa şehrimizi ne de Bursaspor camiasını temsil etmeyen bu futbol teröristleri maalesef ki Türk futbolunun önündeki en çirkin engeldir.

Başkanımız ve Yönetim Kurulumuz darp edilen taraftarlarımıza ulaşarak geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Bursaspor Camiasının da bu olaydan en az bizim kadar üzgün olduğuna yürekten inanıyoruz.

Kulübümüz İçişleri Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunarak başlayan hukuki sürecin sonuna kadar takipçisi olacaktır.

Darp edilen taraftarlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletir, futbolun güzelliklerini kirleten bu tür olayların bir daha asla tekrarlanmamasını temenni ederiz.

Saygılarımızla,

Beşiktaş JK

Etiketler :