"Beşiktaş maçı ilk yarıda kaybetti"

"Beşiktaş maçı ilk yarıda kaybetti"

Süper Lig'in 29. haftasının sonucu en çok merak edilen kapışmasında Galatasaray sahasında Beşiktaş'ı konuk etti. Sarı-Kırmızılılar ezeli rakibini Kerem Aktürkoğlu'nun golleriyle 2-1 yendi.

Ajans Beşiktaş - Sabah Gazetesi yazarı Fatih Doğan'ın bugünkü Sabah Gazetesi'nde yer alan yazısı:

"Galatasaray Barcelona maçının ardından Beşiktaş karşısında özellikle ilk yarıda motivasyon, oyun ve temposuyla beklentilerin üzerine çıktı. Galibiyete ulaşmalarında Aslan payının bu başlangıç olduğunu baştan söylemeliyim. Ancak bir başka önemli unsur hakem Atilla Karaoğlan'ın ilk yarı ikili mücadelelerde takdir haklarının çoğunu ev sahibi takımdan yana kullanmasıydı. Sarı-kırmızılı oyuncuların sahada gözüken motivasyonlarının arkadan kalça, diz ve vücut kullanarak rakibi bozan sert müdahaleleri faul olarak görülmedi.

İlk yarı Mostafa Mohamed'in Umut Maraş'ın kontrolünde topu söküp alması ve Kerem'e yaptığı asist bu tablonun en çarpıcı örneğiydi. Atiba'nın, Mohamed'le omuz omuza girdiği mücadelede sarı kart yemesi de Beşiktaş'ın sinir uçlarına dokunan hareketlerdi. Kerem'in iki golünden sonra Önder Karaveli'nin ilk yarı bitime 7 dakika kala Güven ve Kenan'ı alıp Batshuayi ve Larin'i almasına anlam veremedim. Sorun koşan iki isimden ziyade orta sahasıydı. İkinci yarı Beşiktaş takımı asıl Josef ve Rıdvan oyuna girdikten sonra toparlandı. İkinci yarı toparlanan ve daha iyi oynayan taraf Beşiktaş'tı. Ancak 1 gol üretebildi. Boey'in Rıdvan'ı çekerek düşürmesine penaltı vermeyen Atilla Karaoğlan VAR'ın önünü kesmesi ve VAR'ın müdahale etmemesi de Beşiktaş adına kayıptı. Bu sezon 8-9 pozisyonda VAR'ın devreye girmediği gerçeği dünkü maçta da yeni bir istatistiğe dönüştü. Özet; Beşiktaş maçı ilk yarıda kaybetti."