1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. ''Beşiktaş ne zaman sıkıntılı günler yaşadığı için altyapıya yönelse büyük başarılar geliyor''
''Beşiktaş ne zaman sıkıntılı günler yaşadığı için altyapıya yönelse büyük başarılar geliyor''

''Beşiktaş ne zaman sıkıntılı günler yaşadığı için altyapıya yönelse büyük başarılar geliyor''

Spor yazarı Sinan Vardar, Beşiktaş'ın gündemine dair birçok konuyu Fotomaç Gazetesi'nde yazdı.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Spor yazarı Sinan Vardar, Beşiktaş'ın gündemine dair birçok konuyu Fotomaç Gazetesi'nde yazdı. İşte Sinan Vardar'ın yazısı;

Başkan Ahmet Nur Çebi ve teknik direktör Sergen Yalçın, geçtiğimiz günlerde Beşiktaşlı duruşuna örnek olabilecek bir açıklama yaptılar; "Trabzonspor'un cezasının CAS'tan dönmesini arzu ediyoruz. Şampiyonlar Ligi Trabzonspor'un hakkı..." Şampiyonlar Ligi bu maddi darboğazda ne kadar önemli olsa da Beşiktaşlıları mutlu eden bir açıklama oldu bu sözler... Ama olmadı... CAS kararını açıkladı, maalesef Trabzonspor'un hakkı masada yendi.

Çebi ve Yalçın'ın bu örnek, fair-play yaklaşım; Türk Futbolunda artık milat olsun. Kavga, polemik değil, saha içinde kalan rekabet istiyoruz. Güzel günler geliyor Üçüncülük tabii ki başarı değil ama Şampiyonlar Ligi Beşiktaşlılara biraz olsun moral verdi. Şimdi geleceğe yön çizme zamanı... Yönetim'in ve Sergen Yalçın'ın işi çok zor ama ben onlara inanıyorum. Sergen Yalçın, Başkan Çebi'ye sahip çıkarken kulübün gerçeklerini açık dille anlattı; "Artık sokağa atacak paramız yok. " Yepyeni bir Beşiktaş geliyor. Başkan Çebi ve Sergen Hoca'nın tecrübeli ve genç futbolcuları kaynaştırmaya çalıştığını gözlemliyorum. Beşiktaş tarihinde ilk defa zor günler yaşamıyor. Ve ilginçtir Beşiktaş ne zaman sıkıntılı günler yaşadığı için altyapıya ve genç futbolcu transferlerine yönelse büyük başarılar geliyor.

Metin-Ali-Feyyaz dönemi de bu sıkıntılı günler sonrası gerçekleşen altyapı hamlesiyle gelmişti. Özkaynak düzeninden çıkan başta Ziya, Fikret, Rıza'ların ardından, Metin- Ali-Feyyaz'lar... Ve tabi ki Şifo Mehmet, Zeki Önatlı gibi genç transferler büyük başarıları getirmişti. Çok uzaklara gitmeyin, FEDA döneminde Olcay Şahan, Oğuzhan Özyakup, Gökhan Töre gibi gençlerin yanına Atiba gibi savaşçı bir futbolcu transferi Beşiktaş'a büyük mutluluklar yaşattı. Beşiktaş yönetiminin ve Sergen Yalçın'ın aldığı bu kararlara destek olunmalı. Beşiktaş'ı çok güzel günler bekliyor. Yeter ki doğru yapılanma, doğru projelendirmeden vazgeçilmesin.

BATUHAN KARADENİZ'E NE DERSİNİZ?

Batuhan Karadeniz attığı bu sezon oynadığı müthiş futbol ve attığı nefis gollerle Tuzlaspor'un TFF 1. Lig'e çıkmasında başrolü oynadı. Onu ilk izlediğimde 13 yaşındaydı. Rahmetli Yemen Ekşioğlu ile birlikte Batuhan'ı o yaşta Beşiktaş'a kazandırdık. 15 yaşındayken Manchester City Batuhan'ı transfer etmek istedi. "Olmaz" dedik. 16 yaşındayken A Milli takım forması giydi, yıldızı pırıl pırıl parlıyordu.

Maalesef çok hata yaptı ve yükseliş yerini alçalmaya bıraktı. 10 yıl boşu gitti ama bu sezon küllerinden yine doğmayı başardı. Ben ona hala çok güveniyorum. 28 yaş olgunluğuyla Beşiktaş'ta büyük başarılar imza atabilir. 2 aylık yoğun antrenman programıyla fazla kilolarını atar ve kafa olarak kendini hazırlarsa Beşiktaş ve Türk Futbolu inanılmaz bir golcü kazanır. Şenol Güneş Burak Yılmaz'ı, Sergen Yalçın da Ozan Tufan'ı yeniden ayağa kaldıran isimlerdi. Sergen Hoca, Batuhan'ı şaha kaldırır!

Önceki ve Sonraki Haberler