''Beşiktaş nereye koşuyor?''

''Beşiktaş nereye koşuyor?''

Fanatik Gazetesi yazarı Serkan Akcan, Beşiktaş'ın performansını bugünkü köşe yazısında değerlendirdi.

Ajans Beşiktaş - İşte Serkan Akcan'ın bugünkü Fanatik Gazetesi'nde yer alan yazısı;

Sergen Yalçın’ın Beşiktaş tarihinin en bahtsız antrenörlerinden biri olduğunu sanırım artık söylemeye gerek yok. Malum parasızlıktan listenin 5.sırasındaki transferler yapıldığı, hatta sağbek gibi bazı önemli pozisyonlar eksik kaldığı için henüz resmi maçlar başlayalı1 ay bile olmadan önce Şampiyonlar Ligi peşinden Avrupa Ligi elenişleri geldi.

Santrafor işi bitmeli

Beşiktaş’ın Rio Ave karşısına Güven ile başlaması son zamanlardaki belki de en doğru tercihlerden biriydi. Fakat ne Güven ne Larin Beşiktaş’a seviye atlatacak isim olmanın şimdilik uzağındalar. Güven, 2 sezon önceki gelişimini sürdürseydi belki bugün Beşiktaş’ın yükünü taşıyacak noktaya gelebilirdi. Beşiktaş eğer bir pozisyon için para harcayacaksa bu kesinlikle santrafor olmalı. Aksi halde üç haftada Avrupa defterini kapattığı gibi lige de erkenden havlu atma tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir.

Necip değil Atiba

Sergen Yalçın’ın elindeki en bol seçenek orta sahada. Josef de katıldıktan sonra o bölgede bir yoğunluk oluşacak. Beşiktaş’ın orijinal bir sağ bek alması şart. Fakat eğer mali gerekçelerle alınamazsa o pozisyon için kadrodaki en uygun oyuncu Necip değil Atiba. Kabul, bekler sahadaki diğer meslektaşlarından daha tempolu ve sprinter özelliğe sahip olmalıdır. Atiba’nın 37 yaşında oluşu bir sorun gibi görülebilir ama sağ bekteki pozisyon bilgisi ve tecrübesi Necip dahil takımdaki tüm oyunculardan daha fazla. Atiba, PSV’de Fred Rutten ile orta sahada oynadı ama Advocaat gelince sağ beke geçti. İlginçtir önünde de Jeremain Lens vardı. Beşiktaş’a transfer olduğunda PSV’nin o sezonki sağbekiydi. Demem o ki, eğer sağ bek alınmayacaksa o pozisyon için doğru isim Necip değil Atiba’dır.

Welinton ve Lens bayrak oldu

Beşiktaş’ta vasatlıkları göze çarpan birden çok oyuncu mevcut ama Lens ile Welinton başı çekerler. Lens PAOK maçına sağ bek başlayıp facia bir performansa imza attığından beri toparlanamadı. Takımın en yüksek kontratlı oyuncularından birinin oynadığı son üç sezonda neredeyse hiç katkı vermemesi kabul edilebilir bir durum değil elbet. Artık soru ‘Lens sağ bek oynar mı?’dan ‘Lens Beşiktaş’ta oynar mı?’ ya evrildiyse futbolcunun kendini sorgulaması lazım. Beşiktaş böylesi bir krizin içinde bu rahatlığı kaldıramayabilir. Görünen o ki, Welinton da oynatıldıkça kaybedilecek. Sergen hocanın Montero-Vida ile bir müddet devam etmesi Welinton’un da hayrına olacak

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler