Beşiktaş opsiyonu kullandı

Beşiktaş opsiyonu kullandı

Menajer Ömer Uzun, Salih Uçan'ın Beşiktaş ile sözleşmesinde yer alan artı 1 yıllık opsiyonun siyah-beyazlı kulüp tarafından kullanıldığını ifade etti. Beşiktaş, TFF'ye opsiyon uzatılmasını bildirdi.

Ajans Beşiktaş - Futbolcu menajeri Ömer Uzun; Salih Uçan'ın Beşiktaş ile olan sözleşmesi ve Genoda'da görev yapan Güven Yalçın hakkında açıklamalarda bulundu.

TFF'ye bildirdi 

Beşiktaş, oyuncusunun sözleşmesini uzattığını TFF'ye bildirdi. Yeni sözleşme ile birlikte Salih Uçan, 31 Mayıs 2024'e kadar siyah-beyazlıların formasını terletecek. 

"Beşiktaş Salih'e güveniyor"

Salih Uçan'ın Beşiktaş ile sezon sonunda sona erecek sözleşmesindeki artı 1 yıllık opsiyonun Beşiktaş tarafından kullanıldığını ifade eden Ömer Uzun, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Beşiktaş'ta devre arasında Başakşehir'e giderken bunu sayın Ceyhun Kazancı'yla beraber zaten planlamıştık. Başkan da bu konuda destekledi. Salih'e çok güvendiklerini ve bu sene içinde kadro yapılanmasında önemli bir yeri olacağını bize söylediler. Salih'e güvendiklerini göstermek amacıyla artı 1 yıllık opsiyonunu kullandılar. 2024 yılında bitiyor kontratı. Resmi olarak sözleşmesi 2024'e kadar uzadı. Bu sene sonunda bitmiyor yani onu söyleyebilirim."

"Güven Yalçın, İtalya'da memnun"

Güven Yalçın'ın Süper Lig'e geri döneceği hakkında çıkan haberlere de açıklık getiren Ömer Uzun, sözlerini şöyle noktaladı:

"Güven, bu adımı atarken zaten detaylıca düşünmüştü. Genoa, bildiğiniz gibi Amerikalı, Miami merkezli bir fon tarafından satın alındı. Bu fon aynı zamanda Sevilla, Hertha Berlin, Standard Liege ve Vasco De Gama gibi büyük kulüplerin de ortaklığı olan, küçük ya da büyük hissedarı olan bir şirket. Genoa ile ilgili çok ciddi düşünceleri var. Genoa'yı İtalya'nın en önemli takımlarından biri haline getirmeyi planlıyorlar. Güven'e çok ciddi bir imkan sundular. İyi bir proje sundular. Alman bir sportif direktörleri var. Güven'den çok memnunlar. Bir takım haberler çıkıyor. Oynadı veya oynamadı şeklinde. Aslında kendisi de şu an çok iyi hissediyor. Fiziki olarak da çok iyi durumda. Genoa uzun vadeli bir proje olarak görüyor. Güven de İtalya'da memnun. Evet bizi arayan soran oluyor. Ancak bizim resmi olarak konuştuğumuz herhangi bir şey olmadı."
(NTV Spor)