"Beşiktaş sağlık ekibi susuyor. Ve kuşkular fısıldanıyor: Beşiktaş doğru antrenman yapmıyor!"

"Beşiktaş sağlık ekibi susuyor. Ve kuşkular fısıldanıyor: Beşiktaş doğru antrenman yapmıyor!"

Milliyet Gazetesi yazarı Atilla Gökçe, Beşiktaş'taki sakat oyuncular hakkında bir yazı kaleme aldı.

Ajans Beşiktaş - İşte Atilla Gökçe'nin yazısı:

Vida, Welinton, Montero, Ghezzal, Pjaniç, Texeira, N’Koudou, Mehmet Topal, Atakan Üner, Cyle Larin, Atiba Hutchinson... Veee Necip Uysal!.
Beşiktaş’ın son 2 haftada peş peşe gelen “namevcutlar” listesi... Sadece Montero’nun kovid 19 karantinasında olduğunu yazalım. Geri kalanların hepsi sakat. Bu yazı yazılırken Texeira, Vida ve Necip’in iyileştiği, ancak Teknik Direktör Sergen Yalçın’ın risk almamak adına aceleci davranmaktan kaçındığı anlatılıyor.
Hepsine sağlık dileyelim, geçmiş olsun.
Hepsinin sağlam ve tam kapasiteyle takıma döndüğünü de varsayalım, Yine de Beşiktaş’ta tartışılan bir durum var: Antrenmanlar.
Antrenman metotlarını bilmem, sistemlerin değiştiği, yeniliklerin yaygınlaştığı söyleniyor. Futboldaki en hızlı gelişme antrenman biliminde sergileniyor. Takımca uygulanan antrenman teknikleri, bireysel antrenmanlar, sakatlık sonrası form kazandıran özel antrenmanlar, takımların başarısına önemli katkı sağlıyor.
Diplomalı antrenör ve meraklı bir gözlemci olan dostum bazı kuşkularını fısıldıyor: “Beşiktaş, galiba doğru antrenman yapmıyor. Yeterli antrenman konusunda kuşkuluyum.”
Elbette ne uzman dostum, ne de ben hesap soruyoruz. Böyle bir yetkimiz yok. Ama meraklanmak, sormak, araştırmak ve öğrenmek gibi görevlerimiz var.
Geçen hafta “ Şimdi sıra doktorda” başlıklı bir yazı yazdım… Elbette hasta haklarının ne olduğunu biliyorum. Futbolcuların tek tek hangi sakatlıkları olduğu açıklanıyor. Daha ötesini soramam. Ama 12 futbolcunun peş peşe yaşadığı sakatlıklardan sonra Sağlık Kurulu Koordinatörü Tekin Kerem Ülkü’den, Doktor Murat Çevik’ten ortak bir açıklama beklerdim, açıklama yapılmadı. Dört fizyoterapist ve iki masörün görev aldığı sağlık ekibinde hangi çalışmaların yapıldığı en uzun ve en kısa tedavinin hangi futbolcularda sürdürüldüğü gibi aydınlatıcı bilgiler gelmedi.
Sık sık görürüz… Önemli sakatlık, kaza ya da hastalık hallerinde hastane yönetimleri ya da ilgili doktorlar açıklama yaparlar.
Beşiktaş sağlık ekibi susuyor.
Ve kuşkular fısıldanıyor: Beşiktaş doğru antrenman yapmıyor!
Ayrıntılara girmek, polemik ve suçlama demeçleri almak peşinde değilim.
Beşiktaş’taki sakatlıkların bilimsel açıklamasını bekliyorum.
Tekrar geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum

Sergen Yalçın’ın alınganlıkları

En Çok Tercih Edilen 7 Gelinlik ModeliAlisse nuerA

Arabanın Değerini Biliyor musun? 2 Dakika İçinde Öğrenarabam.com

  

by Taboola 

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, geçenlerde kendisiyle ilgili açıklama yapan, espri ve jest yapan kişilere fena halde tavır koydu. Bence “üçü de yabancı” etiketini kullanması gereksizdi.Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, geçenlerde kendisiyle ilgili açıklama yapan, espri ve jest yapan kişilere fena halde tavır koydu. Bence “üçü de yabancı” etiketini kullanması gereksizdi.MHK’nın hakem hocası Holandalı Jaap Uilenberg’in maç sırasında kenardan oyunu yöneten teknik direktörlerin zaman zaman hakem kararlarına da aşırı itiraz ettiklerini hatırlatıp Sergen’i örneklemesi yanlıştı.  Seminer ya da medya açıklamalarında tartışmalı pozisyonlar için yurt dışından görüntülü örnekler sunan ve Süper Lig’den özellikle uzak duran Uilenberg’in Sergen’in adını vererek durum tespiti yapması, kendisiyle çeliştiğini gösterdi. Bu kadarla kalsa iyi… Bir çok hakemin de bu tespitin etkisi altında kalacağı düşünülebilir. Sergen Yalçın haklı.  HHHStefan Kuntz, Sergen Yalçın’ın eski takım arkadaşı. Forma kardeşliği denen bir ilişki söz konusu. Sergen’in “disiplin”ini gündeme getirirken şakacı ve ironik bir dil kullandı. Güler yüzlü, sıcak ve sempatik haliyle en çok “arkadaşına takıldığı” söylenebilirdi.Sergen Yalçın’ın öfkeyle “kıvırtma” sözcüğünü de kullanarak gösterdiği tepkinin yanlış olduğunu düşünüyorum.  HHHMasterChef Danilo Zanna, futbol meraklısı bir İtalyan… Balotelli’nin Sergen Yalçın’ı kast ederek kafa işareti yaptığı davranış için şunları söylüyor: “Biz İtalyanlar mimik ve jesti çok kullanırız. Balotelli de öyle yaptı. Bu işaretlerden İtalya’da kavga çıkmaz. Güler geçeriz” dedi. İyi ama burası Türkiye... Balotelli de “fenomen” bir oyuncu… Dengesiz ve kontrolsüz.  Sergen Hoca’ya yaptığı saygısızlık. Türkiye’de bunları hoş görmüyoruz. Sergen Hoca, Balotelli konusuna hiç girmemeliydi. Neyse, unutsun artık.   

Kuntz’un tercihleri

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Norveç ve Letonya maçlarının aday kadrosunu açıkladı. Daha ilk seçmede farklılığını ortaya koydu. Bazı alışılmış isimlerden vazgeçildiği, bazı yeni gençlere de kapının açıldığı görülüyor.
O tercihlere saygı duymalı, “Bizim Çocuklar”ın tümünü desteklemeliyiz. Şans dileyelim…
Çünkü çok ihtiyaçları var.