Beşiktaş Sompo Japan hazırlık maçında mağlup oldu!

Beşiktaş Sompo Japan hazırlık maçında mağlup oldu!

Beşiktaş Sompo Japan Takımı, hazırlık maçında karşılaştığı Petrol Olimpija'ya 81-79 mağlup oldu.

Ajans Beşiktaş - Mücadeledeki ilk sayılarını Samet Geyik'in basketiyle kazanan siyah beyazlılar, Kyle Gibson'un 3 sayılık basketiyle skoru 5-0'a getirdi. Etkili oyununu sürdüren ve çeyrekte ilk 5 dakikayı 11-2 önde geçen ekip, bu bölümü 25-12 üstünlükle tamamladı.

İkinci çeyrek karşılıklı kazanılan basketlerle başladı. Bu bölümde savunmada açıklar veren takım, farkın erimesine engel olamadı ve ilk yarı 38-38 eşitlikle sona erdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısınaBeşiktaş; Kenan Sipahi, Kyle Gibson, Erkan Veyseloğlu, Burak Can Yıldızlı ve Samet Geyik beşiyle başladı.

İkinci yarıya tutuk başlayan siyah-beyazlılar, rakibinin öne geçmesine engel olamadı. Çeyreğin sonlarında Joe Alexander ve Enes Berkay Taşkıran'ın basketleriyle hücumda etkili olmaya çalışan takım, savunmada aynı etkinliği gösteremedi ve bu bölümü 63-55 geride tamamladı.

Son çeyreğe baskılı başlayan ekip, farkı 3'e kadar indirdi (63-60). Son dakikalara girerken pota altında Duşan Cantekin ile etkili olan siyah-beyazlılar, 77-76 öne geçmeyi başardı. Kalan sürede üstünlüğünü koruyamayan Beşiktaş Sompo Japan Takımı, karşılaşmadan 81-79 mağlubiyetle ayrıldı.

Karşılaşmada en skorer olan oyuncu 13 sayı, 1 ribaund ve 7 asistle oynayan Kenan Sipahi olurken onu; 11'er sayı ve 2'şer ribaundla Robin Benzing ve Burak Can Yıldızlı, 10 sayı ve 4 ribaundla da Duşan Cantekin takip etti.

İstatistikler şu şekilde;

Erkan Veyseloğlu: 3 sayı 

Ömer Utku Al: 5 sayı - 4 asist 

Enes Berkay Taşkıran: 5 sayı - 3 ribaund 

Samet Geyik: 6 sayı - 3 ribaund - 1 asist 

Joe Alexander: 7 sayı - 2 ribaund 

Kyle Gibson: 8 sayı - 3 asist - 1 ribaund 

Etiketler :