Beşiktaş Sompo Japan hazırlık maçında mağlup oldu!

Beşiktaş Sompo Japan hazırlık maçında mağlup oldu!

Beşiktaş Sompo Japan Takımımız, hazırlık maçında Afyon Belediyespor'a 80-77 mağlup oldu.

Ajans Beşiktaş - BJK Akatlar Kültür ve Spor Kompleksi'ndeki karşılaşmaya siyah beyazlılar; Kenan Sipahi, Erkan Veyseloğlu, Kyle Gibson, Joe Alexander ve Samet Geyik beşiyle başladı. 

Karşılıklı basketler başlayan mücadelede Beşiktaş, Joe Alexander ile pota altında etkili olmaya çalıştı. Can Maxim Mutaf oyuna girdikten sonra hücumda daha etkili olan siyah-beyazlıları ilk çeyreği 21-19 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte Ivan Buva ile pota altında üstünlük kuran ekip, rakibine skor üstünlüğünü alma şansı tanımadı. Phil Pressey'nin hızlı hücumlarla bulduğu sayıların ardından siyah-beyazlılar soyunma odasına 39-33 önde girdi. 

Mücadelenin ikinci yarısına takım; Phil Pressey, Can Maxim Mutaf, Burak Can Yıldızlı, Robin Benzing ve Ivan Buva beşiyle çıktı. 

Üçüncü çeyreğin ilk dakikalarında rakibinin hücumlarına karşılık vermekte zorlanan siyah-beyazlılar, rakibinin skor üstünlüğünü eline almasına engel olamadı. Pota altında Samet Geyik ve Joe Alexander ile etkili olmaya çalışan takım, Ömer Utku Al'ın da skora katkı vermesiyle skoru eşitledi ve bu bölüm 58-58 berabere sona erdi.

Son çeyrek karşılıklı kazanılan basketlerle başladı. Rakibinin dış atışlardan bulduğu basketlere karşılık vermekte zorlanan siyah-beyazlılar, karşılaşmadan 80-77 mağlubiyetle ayrıldı. 

İstatistikler şu şekilde;

Phil Pressey: 18 sayı - 2 sayı - 1 asist
Joe Alexander: 10 sayı - 9 ribaund - 1 asist 
Ivan Buva: 10 sayı - 3 ribaund 
Ömer Utku Al: 9 sayı - 1 ribaund 
Can Maxim Mutaf: 8 sayı - 2 asist 
Samet Geyik: 6 sayı - 3 ribaund - 3 asist 
Robin Benzing: 7 sayı - 1 ribaund
Burak Can Yıldızlı: 4 sayı - 1 ribaund
Kenan Sipahi: 4 sayı - 2 ribaund - 7 asist 
Kyle Gibson: 1 sayı - 2 ribaund - 1 asist

Etiketler :