Beşiktaş Sompo Japan hazırlık maçından galip ayrıldı!

Beşiktaş Sompo Japan hazırlık maçından galip ayrıldı!

Beşiktaş Sompo Japan, Gloria-Smart Casual Event Basketbol Turnuvası son maçında Zenit St Petersburg'u 88-82 mağlup etti.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş Sompo Japan Takımı karşılaşmaya; Phil Pressey, Erkan Veyseloğlu, Burak Can Yıldızlı, Kyle Gibson ve Joe Alexander beşiyle başladı.

Siyah-beyazlılar ilk sayılarını Phil Pressey'nin pota altından bulduğu basketle kazandı. Hücumlarında çembere takılan ekip, ilk dakikalarda geriye düştü. Phil Pressey ve Erkan Veyseloğlu ile skor üretmeye çalışan ekip ilk çeyreği 27-20 geride tamamladı.

İkinci çeyreğe tutuk başlayan siyah-beyazlılar ilk dakika geride kalırken farkın 13'e çıkmasına engel olamadı(33-20). İlk yarıda son 5 dakika girilirken hücumda etkili olmaya başlayan ekip, Erkan Veyseloğlu, Kyle Gibson ve Ivan Buva ile arka arkaya bulduğu basketlerle farkı eritti ve soyunma odasına 49-45 geride girdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısına takım; Phil Pressey, Burak Can Yıldızlı, Kyle Gibson, Robin Benzing ve Joe Alexander beşiyle çıktı.

İkinci yarıya etkili başlayan Beşiktaş Sompo Japan, Phil Pressey ve Kyle Gibson ile bulduğu basketlerle skoru eşitledi (55-55). Savunma direncini arttıran siyah-beyazlılar, çeyreğin son 5 dakikasına 59-57 önde girdi. Bu dakikadan sonra sahada daha iyi organize olan ve Can Maxim Mutaf'ın hücum performasıyla farkı açan takım, çeyreği 69-64 önde tamamladı.

Karşılıklı basketle başlayan son çeyrekte ilk 2 dakikayı siyah-beyazlılar 71-68 önde geçti. İki takımında savunma direncini arttırdığı bu bölümde takım Erkan Veyseloğlu ve Can Maxim Mutaf ile bulduğu 3 sayılık basketlerle skoru 84-75'e getirdi. Beşiktaş Sompo Japan karşılaşmadan 88-82 galibiyetle ayrıldı.

İstatistikler şu şekilde;

Kyle Gibson: 26 sayı - 2 ribaund - 1 asist 

Can Maxim Mutaf: 14 sayı - 2 ribaund - 1 asist  

Erkan Veyseloğlu: 13 sayı - 1 ribaund 

Phil Pressey: 12 sayı - 1 ribaund - 4 asist 

Joe Alexander: 10 sayı - 7 ribaund 

Ivan Buva: 9 sayı - 3 ribaund - 1 asist 

Burak Can Yıldızlı: 2 sayı - 2 ribaund 

Kenan Sipahi: 2 sayı - 7 asist - 4 ribaund 

Etiketler :