Beşiktaş tekrardan yükselişe geçebilir

2020-21 sezonuna istediği gibi bir başlangıç yapamayan Beşiktaş, Süper Lig’de 5. haftayı ‘bay’ geçti. Ligde ve Avrupa’da üst üste alınan kötü sonuçlar ve oynanan vasat futbol taraftarları büyük hayal kırıklığına uğrattı. Siyah beyazlı takıma gönül verenler, Beşiktaş’ın maçı olmamasına sevinir hale geldi.

Tabii ki Beşiktaş’ın bu durumda olmasında birden çok faktör var fakat en önemli sebeplerden birisi, siyah beyazlı camiada büyük bir bölünmüşlük durumunun hakim olması. Camia bir türlü birlik ve beraberliği sağlayamıyor. Siyah beyazlı takım ve taraftarlar son yıllardaki kötü gidişattan dolayı çok kırılgan bir yapıya büründüler. Alınan en ufak kötü sonuçta veya olayda taraftarlar hemen 2’ye, hatta 3’e, 4’e bölünüyor. Bu durumun ortadan kalkması ve birlik-beraberliğin sağlanması için Beşiktaş’ın maç kazanması gerekiyor. Bunun için de araya giren bu 21 günlük süre, Kara Kartal için yeni bir yükselişin başlangıcı olabilir.

Beşiktaş, bu 21 günde ne kadar çalıştı, yeni transferleri ne kadar takıma adapte etti bilinmez. Fakat, ligin geri kalanında şampiyonluk yarışı içinde olmak istiyorsa, teknik ekibin ve oyuncuların mutlaka iyi bir şekilde çalışmış olması gerekiyor.

Beşiktaş’ın bu sezon oynadığı 6 resmi maçta, sahada herhangi bir planı yoktu. Geçen sezon Sergen Yalçın takıma geldiğinde, önde uyguladığı hücum presi, merkezden oyunu kontrol etme, bekleri ileri çıkararak hücumda çeşitlilik sağlama gibi yaptığı atak organizasyonlarının hiçbirini bu sezon göremedik. İşte bu 21 günlük süre, Beşiktaş için bu açıdan bir detoks oldu.

Herhalde Beşiktaş taraftarının en büyük arzusu, takımın bu 21 günlük süreyi en verimli şekilde geçirdiğini, 6. hafta oynanacak Denizlispor maçıyla birlikte görmek. İyi oynanacak ve alınacak bir 3 puanla birlikte Beşiktaş, tekrardan yükselişe geçebilir ve son yıllardaki en büyük eksiklik olan ‘’birlik ve beraberlik’’ sağlanabilir.

Önceki ve Sonraki Yazılar