Beşiktaş yönetiminden açıklama: "Talisca'yı biz alıp, satacağız"

Beşiktaş yönetiminden açıklama: "Talisca'yı biz alıp, satacağız"

Beşiktaş yönetimi, 31 Mayıs'a kadar Talisca'nın 21 milyon euroluk bonservisini kesinlikle alacak. Kartal bundan sonra oyuncuya gelecek teklifleri değerlendirip, değerlendirmeyeceğine karar verecek.

Ajans Beşiktaş - Günlerdir tartışılan ve sonucu merak edilen Talisca konusuna Beşiktaş yönetimi son noktayı koydu. Siyah-Beyazlı yöneticiler bu konuda izleyecekleri stratejiyi anlattı: Biz yönetim olarak Talisca konusunda tavrımızı netleştirdik. Beşiktaş bu oyuncunun tapusunu alacak. 31 Mayıs'a kadar satın alma opsiyonu bizim elimizde. 21 milyon euroluk opsiyonu kullanacağımızı karşı tarafa bildirdiğimiz zaman oyuncu bizimdir ve biz bu opsiyonu kullanma konusunda kararlılığımızı açıklıyoruz.

PEŞİN PARA ZORUNLULUĞU YOK

21 milyon euroyu Benfica kulübüne peşin olarak ödemek zorunda değiliz. Böyle bir mecburiyetimiz yok. Yani peşin para ödememizi gerektiren bir durum yok. 'Alıyoruz' diye taahhütte bulunmamız yeterli. Biz de bunu kullandıktan sonra Talisca'nın geleceği hakkında nasıl bir yol izleyeceğimize karar vereceğiz. Beşiktaş sporcunun geleceğini de düşünerek bu konuda doğru adımları atacak. Sporcumuzla birlikte ortak menfaatlerimizin gözetileceği bir rota izleyeceğiz.

FUTBOLCU BEŞİKTAŞ'TAN YANA

Talisca bu konuda tavrını Beşiktaş'tan yana koymuştur. Sporcunun kulübümüzle birlikte hareket edeceğini bizlere bildirmesi çok önemli bir avantajdır. Talisca'ya önemli teklifler var. Eğer Beşiktaş'tan ayrılacaksa bu kulübe olan vefa borcunu ödemek istiyor. Bu konuda Beşiktaş'a büyük bir bağlılık hissi var. O yüzden Talisca, kalsa da gitse de Beşiktaş'ın yararına olan formüllerde bize kolaylık göstereceğini bildirdi. Beşiktaşlılar rahat olsun. (Akşam)

Etiketler :