1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Beşiktaş'a ceza kapıda ama...
Beşiktaş'a ceza kapıda ama...

Beşiktaş'a ceza kapıda ama...

Beşiktaş ile Fenerbahçe, Vodafone Arena'da karşı karşıya geldi. F.Bahçe çeyrek finale yükselirken; Beşiktaş'ın kupa yolculuğu sona erdi.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Beşiktaşımız küfürlü tezahürat, sahaya atılan yabancı maddeler, ilk yarıda ve karşılaşmanın son dakikalarında sahaya giren taraftarlar nedeniyle ağır bir faturayla karşı karşıya kalabilir. Yaşanan olayların maçın temsilcileri tarafından tek tek rapor edildiği öğrenildi.

Tüm gazeteler bugün Beşiktaş’ın Profesyonel Disiplin Kurulu’na sevk edilmesi neredeyse kesin" tarzı yorumları sayfalarına taşıdılar.

TOSİC VE ŞENOL GÜNEŞ

Direkt kırmızı kart gören Dusko Tosic’in 3-4 maç ceza alabileceği, Teknik Direktör Şenol Güneş’in de Simon Kjaer’e yönelik eylemi yüzünden PFDK’ya sevk edilebileceği kaydedildi.

CEZA LİGİ ETKİLEMEZ

Olaylardan dolayı siyah beyazlılara tribün kapatma veya seyircisiz oynama cezasının gelmesi beklenirken, bu ceza ligi etkilemeyecek.

Derbi kupada oynandığı için Beşiktaş tribün kapama cezasını önümüzdeki sezon Türkiye Kupası’nda çekecek.

TALİMAT NE DİYOR?

Futbol Disiplin Talimatı’nın 99. Maddesinin 4. Maddesi konuya şöyle açıklık getiriyor:(4) Seyircisiz oynama ve saha kapatma cezalarının infazında profesyonel lig ile Türkiye Kupası müsabakaları ayrı kategori sayılır ve cezalar kendi kategorilerinde infaz edilir. (Fanatik & Milliyet)