"Beşiktaş'a güveniyorum"

"Beşiktaş'a güveniyorum"

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Kartal’ın Şampiyonlar Ligi son 16 turunda Bayern Münih’le eşleşmesini değerlendirdi, “Grup maçlarındaki performansını tekrarlarsa rakibini eleyebilir. Buralara tesadüfen gelmediler” dedi.

Ajans Beşiktaş - Şampiyonlar Ligi son 16 turunda Bayern Münih’e rakip olan Beşiktaş’a, A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu’dan tam destek geldi. Ay-yıldızlı çalıştırıcı, Kartal’ın, Alman rakibini eleyecek güçte olduğunu söyledi.

Beşiktaş’ın futboluyla Avrupa’da artık üst basamaklarda yer aldığına vurgu yapan Rumen hoca, “Tecrübeli bir ekip haline geldiler. Sanki yıllardır bu ligde oynuyormuş gibiler. Beşiktaş grup maçlarındaki mücadelesini Bayern Münih önünde de gösterirse rakibini eleyebilir. Ben Beşiktaş’a tur için güveniyorum. Bunu başarabilecek güçteler” diye konuştu.

Mircea Lucescu, Beşiktaş’ın tempolu futbolu sevdiğini belirterek, “Buraya tesadüfen gelmediler. Bu büyük bir özverinin eseri. Bayern önünde bu korkusuz  futbollarını sürdürmeleri gerekiyor. Vodafone Park’taki rövanş maçında Bayern Münih’i müthiş bir Beşiktaş seyircisi bekleyecek. O atmosferi iyi biliyorum. Beşiktaş’ı çalıştırdığım dönemlerde taraftarın büyük desteğiyle Avrupa’da büyük maçlar kazandık” ifadelerini kullandı.

‘Real-PSG erken final’

Mircea Lucescu son 16 turundaki Real Madrid-PSG eşleşmesi için “Erken final” yorumunu yaptı. Rumen hoca, eski takımı Shakhtar Donetsk’in, Roma karşısındaki şansının yüksek olduğunu da vurguladı.

(Skorer)

Etiketler :