Gürel Yurttaş

Gürel Yurttaş

Beşiktaş'a karşı çıkın sahaya, adam gibi oynayın!

İlle de Beşiktaş'ı bir yerlerden vuracaklar ya...
Şimdi de şuna başladılar:
"Beşiktaş ligde başka oynuyor, Avrupa'da başka! Çünkü futbolcular maç seçiyor! Kendilerini göstermek için Avrupa'da oynuyorlar, Türkiye'de oynamıyorlar!"
Yanlış çok yanlış bir yorum.
Beşiktaş Türkiye'de oynamıyor değil, oynayamıyor! Eğer öne geçmezse bir türlü o futbolunu sahaya koyamıyor! Nedeni de çok basit; çünkü Türkiye ligindeki takımlar Beşiktaş'a karşı oynatmamaya çıkıyor!
Taktikleri hep aynı... Aman basalım! Biraz da faullü oynayalım! Nasıl olsa hakem ilk yarıyı uyarılarla geçiriyor, kart göstermiyor. Sert yapalım, gözlerini korkutalım! Oyunu sık sık durdurup soğutalım! Quaresma'yı kızdıralım, kart görmesine yol açalım! Talisca'ya tekme atalım! Oyunu gerim gerim gerelim! Puanı alıp gidelim!
Beşiktaş bundan dolayı zorlanıyor işte...
Rakibi oynamaya karşı çıkarsa... Porto, Leipzig, Monaco gibi... Beşiktaş da oynuyor ve sonuç ortada. Maç seçmeydi oynamıyordu iddiaları safsata!
Peki Beşiktaş ne yapmalı?
Ne yapacak kimliğini korumalı...
Rakip oynatmamak için uğraşsa da oynamalı. Bunun için de sahaya çıkıp maça hızlı başlayıp, ilk dakikalarda bir gol bulmaya çalışmalı. Golü yiyen "Aman beraberlik golünü atayım" diye biraz oynar herhalde!

Önceki ve Sonraki Yazılar