Beşiktaş'a yetenek avcısı! Yunan basını duyurdu, Jorge Jesus'un gözdesiydi

Beşiktaş'a yetenek avcısı! Yunan basını duyurdu, Jorge Jesus'un gözdesiydi

Süper Lig ve Türkiye Kupası'nda mücadele edecek siyah-beyazlılar transfer çalışmalarını sürdürürken Yunan basını, Jorge Jesus'un gözdesinin sportif direktörlük için dev kulüple temasta olduğunu belirtti.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş'ta yeni sezon için transfer çalışmaları devam ederken teknik ekip için flaş bir iddia gündeme geldi. Siyah-beyazlıların Yunanistan'da görev yapan Portekizli sportif direktörü istediği kaydedildi. İşte ayrıntılar...

ISMAEL'LE UZUN SÜRELİ PROJE

Siyah-beyazlılarda Önder Karaveli'nin ardından göreve getirilen Valerien Ismael'le uzun süreli bir sözleşme imzalandı. Beşiktaş Kulübü, Fransız teknik adamla birlikte yeni bir proje girişimde bulundu. Siyah-beyazlılar genç, başarıya aç ve kulübe gelir getirebilecek isimler için transfer çalışmalarını hızlandırdı.

CEYHUN KAZANCI FUTBOLUN BAŞINDA

Valerien Ismael'in göreve gelmesinin ardından Ceyhun Kazancı'nın kulüpteki rolü değişti. Ceyhun Kazancı, siyah-beyazlılarda futbol yapılanmasının başına getirildi. Ahmet Nur Çebi bu durumu Valerien Ismael için düzenlenen basın toplantısında açıkladı.

ÇEBİ GÜVEN TAZELEDİ

Beşiktaş'ta seçimli genel kurul toplantısı kısa bir süre önce gerçekleşti. Siyah-beyazlılarda Ahmet Nur Çebi, Fuat Çimen'e karşı üstünlük kurarak Beşiktaş'ın yeniden başkanı seçildi. Siyah-beyazlılarda futbol yapılanmasıyla ilgili bomba bir iddia ortaya atıldı.

JOSE BOTO İDDİASI

 

Beşiktaş'ın şimdilerde PAOK'ta görev yapan Portekizli sportif direktör Jose Boto'yu istediği iddia edildi. Yunanistan basınından Sportime'ın haberine göre PAOK, Boto'nun transfer planlamalarına büyük destek olsa da Portekizli spor adamının ismi başka takımlarla anılmaya başlandı.

BEŞİKTAŞ'A CİDDİ RAKİPLER

Son dönemde Portekizli teknik direktörlerin tercihi haline gelen Brezilya'dan Flamengo, Boto'yu göreve getirmek isterken İtalya'dan Spezia ve Türkiye'den Beşiktaş'ın da devrede oldukları aktarıldı.

Aralık 2021'de PAOK'ta göreve başlayan Jose Boto'nun Yunan ekibi ile olan sözleşmesi Haziran 2024'te sona erecek olsa da geleceğine ilişkin söylentiler artmış durumda.

YETENEK AVCISI

Jose Boto, Portekiz futbolunda görev yapan en ünlü scoutlardan biri olarak bilinmekte. Nitekim uzun yıllar çalıştığı Benfica'da Oblak, Witsel, Rodrigo, Nolito, Matic, Sulejmani, Markovic, Djuricic, Fejsa ve Siqueira gibi yıldızları takıma kazandıran isim olarak bilinmekte.

JORGE JESUS'UN GÖZDESİYDİ

Fenerbahçe 'nin yeni teknik direktörü Jorge Jesus, Sporting'i çalıştırdığı dönemde Jose Boto'yu mutlaka teknik ekipte görmek istemişti. 2015'te bu teklifi alan Boto, o dönem Benfica'ya sadık kalarak takımından ayrılmamıştı.

2018-21 yıllarında Shakhtar adına scoutluk görevi yapan Boto, özellikle Brezilyalı oyuncuların transferinde oynadığı rol ile kariyerinde Brezilya'da çalışmayı hayal ettiğini birkaç kez dile getirmişti. Flamengo'nun devrede olduğu Boto için Beşiktaş da girişimlerini sürdürmekte.

56 yaşındaki futbol adamı, Benfica ve Shakhtar'da çok dikkat çeken başarıları sonrası PAOK ile ilk sportif direktörlük macerasına imza attı. (Fanatik)