1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. ÖZEL HABER

  4. Beşiktaş'ı takip ediyorlar!
Beşiktaş'ı takip ediyorlar!

Beşiktaş'ı takip ediyorlar!

Başarı trendi günden güne yükselen Beşiktaş'ın son yıllardaki atılımları, hem ezeli rakipleri hem de Anadolu kulüpleri tarafından takip altında.

A+A-

Özellikle Vodafone Arena ile stat teknolojisi ve stadyum altyapısı ile ezeli rakipleriyle arayı açan Beşiktaş, dünya ölçeğindeki girişimleri ile Türk sporuna yön vermeye devam ediyor.

Beşiktaş'ın Vodafone Arena stadında "hibrit çim" olarak adlandırılan çim sistemini kullanmasından sonra Türkiye'de adeta hibrit çim modası başladı. Yeni yapılan statlar hibrit çimle donatılıyor.

Türkiye'de ilk kez Beşiktaş'ın Vodafone Arena Stadyumu'nda uyguladığı hibrit çim sistemi yaz başında bu kez Rize Didi Stadyumu'nda da uygulandı.

Bir diğer Karadenz takımı Trabzonspor için yapılan Akyazı Stadı'nda hibrit çim uygulanmaya başlandı. Çalışmalar halen sürerken stadın kasım ayı başlarında açılması planlanıyor.

Ve son hibrit çim haberi Samsun'dan geldi. Daha önce doğal çim kullanılacağı açıklanan "Yeni 19 Mayıs Stadyumu" için inşaat bitimine yaklaşılırken aniden "hibrit çim" kararı alındı.

1-006.jpg

Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası gibi önemli turnuvalardaki statlar için kullanılan hibrit çim türü, Avrupa’nın en önemli ligi olarak kabul edilen Premier Lig’de de bütün takımların tercihi durumunda. Dünya üzerinde toplamda 45 futbol kulübünün stadında hibrit çim bulunuyor.

Önceki ve Sonraki Haberler