Beşiktaş'ın bitmeyen sevdası: Konoplyanka

Beşiktaş'ın bitmeyen sevdası: Konoplyanka

Ryan Babel'in gidişi sonrası sol kanat takviyesini de gündemine alan Beşiktaş, eski gözdesi için harekete geçti. Yönetim, 29 yaşındaki oyuncunun kulbüne satın alma opsiyonlu kiralama teklifi götürdü.

Ajans Beşiktaş - Ryan Babel'in gidişi sonrası sol kanat takviyesini de gündemine alan Beşiktaş, eski gözdesi için harekete geçti. Yönetim, 29 yaşındaki oyuncunun kulbüne satın alma opsiyonlu kiralama teklifi götürdü. Siyah-Beyazlı kulüp, üç yıldır transfer etmek istediği Ukraynalı yıldıza bu kez bir hayli yakın...

Beşiktaş transferde önceliği gideceklere verdi ancak bir yandan da takıma takviye yapmak için çalışmalarını sürdürüyor. Beşiktaş, bu doğrultuda Schalke ile Yevhen Konoplyanka pazarlığı yapıyor. Konoplyanka 3 yıldır transfer dönemlerinde hep Kartal'ın güündemindeydi. Ancak Başkan Fikret Orman ve ekibi yüksek maliyeti nedeniyle Ukraynalı futbolcuyu bir türlü kadrosuna katamamıştı. Aradan geçen süreçte şartlar Beşiktaş'ın lehine gelişti.

Geçtiğimiz sezon Alman ekibinin 12.5 milyon Euro'ya Sevilla'dan transfer ettiği 29 yaşındaki futbolcu, yeni takımında düzenli forma şansı bulamadı.  Schalke'nin bu nedenle oyuncusunun ayrılıığına sıcak baktığı belirtildi. Siyah-Beyazlılar Konoplyanka'yı satın alma opsiyonlu kiralamak istiyor. (Sabah)

Etiketler :