Beşiktaş'ın gizli moral gücü: Tolga Zengin!

Beşiktaş'ın gizli moral gücü: Tolga Zengin!

Beşiktaş'ın tecrübeli kalecisi Tolga Zengin, bu sezon yedek beklese de takıma çok önemli katkılarda bulunuyor.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş’ta 4. sezonunu geçiren deneyimli file bekçisi, başta kaleyi kaptırdığı Fabri olmak üzere takım arkadaşlarına sürekli psikolojik destek veriyor. Tolga fazla şans bulamayan isimlerle de sık sık bir araya geliyor, onlara moral aşılıyor.

Beşiktaş’taki ilk üç sezonunda sürekli ilk 11’de görev yapan ancak bu sezon kaleyi İspanyol eldiven Fabri’ye teslim eden Tolga Zengin genelde yedek beklese de perde arkasında yaptıklarıyla tam bir kaptanlık rolü üstleniyor. Geçtiğimiz sezonun son haftalarında takım arkadaşlarıyla sürekli toplantı yaparak, onları adeta şampiyonluğa hazırlayan Tolga bu sene de aynı görevi eksiksiz yerine getiriyor.

Galatasaray’la geçen sezon oynanan derbinin devre arasında takıma yaptığı konuşmayla hem teknik heyet hem de yönetimin büyük takdirini kazanan tecrübeli kaleci, Dinamo Kiev deplasmanında 6 gol yiyen Fabri’nin yanına koşan ilk isim olmuştu. Sadece Fabri değil diğer takım arkadaşlarına da sevgi ve anlayışla yaklaşan Tolga’nın, “Sahaya çıkan herkes Beşiktaş için mücadele ediyor. Geçen seneki gibi tek yürek ve takım olursak aynı başarıyı yakalarız” ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

Fenerbahçe’ye mağlup oldukları kupa maçından hemen sonra takım arkadaşlarıyla görüşerek geleceğe bakmalarını söyleyen siyah-beyazlı file bekçisinin, kulüp personeliyle de yakından ilgilendiği bildirildi. Tolga’nın bu özelliğiyle de takım içinde çok sevildiği ifade edildi.

Tolga Zengin kendisi gibi genelde yedek bekleyen Gökhan İnler, Necip, Aras, Veli, Beck, Atınç ve Rhodolfo gibi oyuncularla her fırsatta konuşuyor, onlara moral aşılıyor. Bu yönüyle adeta Teknik Direktör Şenol Güneş’in yardımcısı gibi takıma psikolojik destek veren siyah-beyazlı eldiven kendisi de idmanlarını hiç aksatmıyor, forma şansı geldiğinde en iyisini yapmak için çalışmalarını sürdürüyor. (Milliyet / Serdar Sarıdağ)

Etiketler :