1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Beşiktaş'ın Gökhan Gönül kararı
Beşiktaş'ın Gökhan Gönül kararı

Beşiktaş'ın Gökhan Gönül kararı

Beşiktaş ile sözleşmesi sona eren Gökhan Gönül'ün durumu belirsizliğini koruyor. Eski takımı Fenerbahçe ile görüşen Gökhan için Beşiktaş flaş bir karar aldı.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş'ta iç transfer görüşmeleri başladı. Siyah-beyazlı yöneticiler ilk olarak Gökhan Gönül ile pazarlık masasına oturdu. Teknik Direktör Sergen Yalçın'ın kadroda tutulmasını istediği 35 yaşındaki sağ bekle gerçekleşen toplantının detayları da ortaya çıktı.

Buna göre futbol takımının toplam bütçesini 25-30 milyon euro düzeyine çekmeye kararlı olan ve bu plan doğrultusunda adımlar atan siyah-beyazlı yönetimin, Gökhan'a 'tavan' ücret önerdikleri aktarıldı.

Futboldan sorumlu yöneticilerin, Gökhan Gönül'le yapılan görüşmede, kulübün mali durumunu anlattıkları ve mevcut koşullar altında deneyimli oyuncuya en iyi teklifi sunduklarını ifade ettiler ve Gökhan'ın bu teklifi kabul etmemesi durumunda Fenerbahçe'ye imza atabileceğini bildirdiler.

2019-2020 sezonunda 1 milyon 650 bin euro ücret ve puan başına 4 bin euro kazanan Gönül'e yapılan 1+1 senelik teklifin 1 milyon euro düzeyinde olduğu öğrenildi.

DÜŞÜNMEK İÇİN SÜRE İSTEDİ

Dört yıldır Beşiktaş forması giyen futbolcunun yapılan teklif karşısında düşünmek için süre istediği vurgulandı. Gökhan'ın kısa süre içinde kesin kararını kulübe bildireceği ardından da kamuoyuna açıklamada bulunacağı belirtildi.

Ancak Fenerbahçe de Gökhan Gönül'ü yeniden kadrosuna katmak istiyor. Eski hatalardan ders alan sarı-lacivertli yönetim, taraftar tepkisine rağmen Gökhan Gönül ve Beşiktaş'la sözleşmesi biten bir diğer eski oyuncusu Caner Erkin'le masaya oturmaya hazırlanıyor.

Yönetim bu hafta iki oyuncuyla bir araya gelerek transferi bitirmeye çalışacak.

Sarı-lacivertliler en kısa süre içinde Gökhan ve Caner transferlerine resmiyet kazandırmayı hedefliyor. (Milliyet)

Önceki ve Sonraki Haberler