Beşiktaş'ın gündemindeki Konoplyanka'dan ilk açıklama geldi

Beşiktaş'ın gündemindeki Konoplyanka'dan ilk açıklama geldi

Transferde Beşiktaş'ın gündeminde yer alan Konoplyanka, Ukrayn Milli takım kampında geleceğiyle ilgili konuştu.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş'ın transfer dönemindeki Konoplyanka, Ukrayna Milli Takım kampında transferiyle ilgili konuştu. Schalke'den ayrılacak olan ve kendisine kulüp arayan Ukraynalı futbolcu geleceğiyle alakalı olarak açıklamalarda bulundu. 

Ukrayna Milli Takım kampında bulunan Konoplyanka henüz menajeriyle konuşmadığını ve milli maçlardan sonra transferiyle ilgili menajeriyle iletişime geçeceğini söyledi. Konoplyanka yaptığı açıklamada, "Henüz menajerimle konuşmadım. Gelen tekliflere göre karar vereceğiz. Milli maçlardan sonra menajerimle konuşacağım ve ondan sonra size belki bir açıklama yaparım." dedi.

Schalke'de bu sezon disiplinsiz davranışları nedeniyle gözden çıkarılan ve sezon sonunda kulübün yollarını ayırma kararı aldığı Konoplyanka, bir süredir Beşiktaş'ın da gündeminde. 

Konoplyanka'nın Schalke performansı

Konoplyanka bu sezon Bundesliga'da Schalke formasyla 13 maçta sahaya çıktı ve 654 dakika görev aldı. Ukraynalı futbolcu 1 gol attı, 1 asist yaptı. Konoplyanka tüm kulvarlarda ise 21 maçta 1 gol, 2 asistlik performans sergiledi. Konoplyanka'nın 1 yıl daha sözleşmesi bulunuyor. (Futbol Arena)