Beşiktaş'ın korkutan ikilisi

Beşiktaş'ın korkutan ikilisi

Beşiktaş, geride kalan haftalarda büyük maçlardaki başarısıyla dikkat çekerken, bazı isimlerin istatistikleri de dikkat çekti. Beşiktaş'ın bu sezon gol yollarındaki isimleri Aboubakar ve Larin ise ceza saha istatistikleriyle rakiplerine korku veriyor.

Ajans Beşiktaş - Derbide kırmızı kart gördüğü için Kasımpaşa maçında forma giyemeyecek olan Larin, 9 maçta da Beşiktaş forması giyen tek isim. Ancak siyah-beyazlılarda en fazla dakika alan 720 dakikayla Atiba. Oynadığı dakika ile topla oynama sürelerine bakıldığında N’Sakala 505 dakikada 501 kez topla oynayarak sorumluluk almaktan kaçınmadığını gösterdi. Ayrıca 109 kez top karşılayarak savunma yönünde işini yaptığını gösterdi.

247 pasta 220 isabet sağlayan Josef ise Beşiktaş’ın doğru pas kanalı oldu.

Aboubakar (30) ve Larin (34) rakip ceza sahalarına en fazla giren oyuncular oldu.

Ghezzal ise takımın şut asisti (12) yapma konusundaki lideri konumunda.  

Sergen Yalçın'ın Beşiktaş'ının alan kullanımı

Sergen Yalçın’ın takımı alan kullanımı bakımından incelendiğinde iyi yüzdeler veriyor. Topa sahip olma oranı yüzde 56.43’le ligin en iyi takımı olan Beşiktaş’ın, rakibi karşılama mesafesi 42.80 metre oldu. Hücuma geçişlere bakıldığında siyah-beyazlıların hücuma pasla çıkış oranı yüzde 55.41 olarak istatistiklere yansıdı. Aynı şekilde Beşiktaş’ın, hücuma top sürerek çıkış oranı ise yüzde 25.12 olarak dikkat çekti. Ceza alanına pasla girişlerde yüzde 42.90’lık oran ceza alanına girdi başarı oranının yüzde 28.08 olmasını sağladı. Şut isabet oranı yüzde 47.37 olurken, ceza alanında şut kullanım oranı ise 45.51’de kilitlendi. (Fotospor)

Etiketler :