Beşiktaş'ın mali tablosu yönetimi kara kara düşündürüyor

Beşiktaş'ın mali tablosu yönetimi kara kara düşündürüyor

Siyah-beyazlılar son dört yılda 2,1 milyar lira gelir elde etmesine rağmen kulübün borcu da aynı rakamda. Beşiktaş’ta geçmişe dönük ödemeler, yeni yönetimin önüne art arda çıkmaya devam ediyor.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş’ta başkanlığa seçilen Ahmet Nur Çebi aynı zamanda çok büyük bir mali sorumluluğun altına girdi. Çünkü kulübün borcu son bir kaç senede katlandıkça katlanmış ve neredeyse içinden çıkılamayacak hâle gelmişti.

Göreve başlar başlamaz ilk olarak futbolcuların birikmiş alacaklarını hesaplarına yatıran yeni yönetim şu anda diğer branşların ve personelin ödemelerini gerçekleştirmek için de harıl harıl çalışıyor.

Yaklaşık 100 milyon liralık ödeme için kara kara düşünen yöneticiler, kulübün son dört yılda elde ettiği gelirlerin ortaya çıkmasıyla adeta kahroldu. Siyah-beyazlıların kasasına bu dönemde tam 2 milyar 196 milyon lira girdi. Futbolcu satışlarından da son dört sezonda 94 milyon avro gelir elde edilmesine rağmen borç azalacağına daha da arttı.

Çebi denetliyor

Dört sene önce 926 milyon lira olan borç şu anda iki milyar lirayı aşmış durumda. Daha da kötüsü bankalarla yapılan borç yapılandırmasıyla geleceğe ait gelirlere koyulan temlik, rehin ve ipotek tutarı yaklaşık 5,5 milyar lira arttı. 31 Mayıs 2019 itibarıyla bir milyar 643 milyon lira olan rakam, şu anda 6 milyar 543 milyona çıktı. (Türkiye)

Etiketler :