"Beşiktaş’ın penaltısını atladı"

"Beşiktaş’ın penaltısını atladı"

Fanatik gazetesi hakem hocası Deniz Çoban, Beşiktaş-Gençlerbirliği maçının hakemi Mustafa Öğretmenoğlu'nun kararlarını değerlendirdi.

Ajans Beşiktaş - Mustafa Öğretmenoğlu kariyerinde ilk kez ligde üç büyük maçında düdük çaldı. İyi ve yetenekli bir hakem olduğu belli. Namoğlu’nun sezon başında değil de ligin kızıştığı haftaları bekleyip, kendisini sahaya sürmesi ne kadar doğruydu, onu sorgulamak lazım. Bu maçta hakemin hataları da vardı elbette... Her şeye rağmen Öğretmenoğlu; maçtaki genel yönetimiyle, üç büyük maçlarını yönetmeye aday bir hakem olduğunu gösterdi.

Medel’in pozisyonu... 

Maçın 16. dakikasında ceza sahasında Atiba’nın sol ayak bileğine, Pogba’nın net bir teması var. Bu temas penaltıyı gerektirecek bir temastı. Öğretmenoğlu, top Atiba’nın sağ ayağında olduğu için muhtemelen o bölgeye yoğunlaşmıştı ve sol ayağına yapılan bu teması göremedi. 26. dakikada ceza sahası yan çizgisi üzerinde Medel- Jailton mücadelesinde Gençlerbirliği oyuncuları penaltı bekledi. Penaltı diyenlere de saygı duyarım ancak ben bu itmenin penaltı için yeterli olmadığını düşünüyorum. (Deniz Çoban/Fanatik)

Etiketler :