1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. ''Beşiktaş'ın sahası karmakarışık''
''Beşiktaş'ın sahası karmakarışık''

''Beşiktaş'ın sahası karmakarışık''

Beşiktaş, Kasımpaşa deplasmanında 2-1 mağlup oldu. Gazete yazarları maçı nasıl değerlendirdi?

A+A-

Hürriyet gazetesi yazarı Ali Ece de Kasımpaşa-Beşiktaş maçını köşesinde yorumlayanlar arasında.

İşte Ali Ece'nin bugünkü köşesinden bazı öne çıkan satırlar:

(...) Beşiktaş yense de berabere kalsa da, iyi de oynasa kötü de oynasa hep yüksek tempoda oynuyor, en azından oynamaya çalışıyordu. Kasımpaşa karşısında böyle olmadı. Beşiktaş ilk 45’te yapabileceği en yüksek temponun yarısına bile çıkamadı.

Bursa maçının 2. yarısında galibiyeti getiren orta sahası kanatsız baklava 4-4-2 ile başladı ancak Quaresma’yı oyun profiline uygun şekilde kanada çekmesiyle 4-3-3’e döndü. Asıl sorun ise her ikisini de net şekilde yerleşip oynayamaması, sahaya karmakarışık şekilde yayılmasıydı. Bu karmaşa temponun düşük kalmasının ve set oyununda etkili olamamasının ana nedeniydi.

İlk yarıda golü organize set oyunundan değil de hızlı kontrataktan bulan Beşiktaş, 2. yarıya daha da düşük tempoda başladı. 2. yarının başında yenilen 2 golde bireysel hatalar da var ama asıl hata savunmaya kolektif açıdan dengeli yerleşememe hatasıydı. Golleri yedikten sonra Beşiktaş kendi oyun kimliğine uygun yüksek tempoyu sergilemeye başladı. Ancak yine karmakarışık ve darmadağınık yerleşince hız ile telaş birbirine girdi. Ligdeki namağlup unvanı uçtu gitti. (...)  (Hürriyet)

Önceki ve Sonraki Haberler