''Beşiktaş'ın şampiyonluk yarışı içinde olacak bir kadrosu var''

''Beşiktaş'ın şampiyonluk yarışı içinde olacak bir kadrosu var''

Asist Analiz yazarı Kartal Yiğit, Beşiktaş'ın Kasımpaşa karşısında 3-0 kazandığı maçı kaleme aldı.

Ajans Beşiktaş - İşte Asist Analiz yazarı Kartal Yiğit'in yazısı;

Beşiktaş'ta bu sezona baktığımızda çalkantılı, iki ileri bir geri grafik çizen bir takım görüntü vardı bugüne kadar. Şöyle taraftarını rahat ettirecek üç maç üst üste kazanma senaryosunu hiç gerçekleştirememişti. İki önemli Başakşehir ve Fenerbahçe maçlarında istenilen elde edilince gözler Kasımpaşa'ya çevrilmişti.

Favori Beşiktaş’tı, öyle de oldu ve sürpriz yaşanmadı. Çünkü rakip Kasımpaşa özellikle savunma hattında eksikliklerle gelmişti ve oyunun başından sonuna kadar kendi yarı alanını savunmak zorunda kaldı. 

Uzun yıllar sonra ilk kez bir Beşiktaş-Kasımpaşa mücadelesinde böylesine silik, üretkenlikten uzak ne yaptığını bilmeyen bir Kasımpaşa takımı izledim. Buna bir de neredeyse her hafta değişen teknik adam kıyımını da koyarsak oyuncuların kafa karışıklığı had safhadaydı. 

Beşiktaş gibi bir takıma bu kadar fazla koz verirseniz sonucun bu şekilde olması gayet doğal. Beşiktaşlı futbolcular antrenmanda bile bu kadar rahat çift kale yapmazdı herhalde...

Derbinin verdiği motivasyonla Kasımpaşa'yı ilk andan itibaren sahasına hapseden siyah beyazlılarda taşlar her geçen gün yerine oturuyor. Sergen Hoca'nın gelişinden haberdar olmadığı Roiser sürekli üstüne koyuyor. Buna ilave bugün Ghezzal ile uyumu da mükemmeldi. Zaten Beşiktaş bu maçta işi kendi sağ tarafından Rosier- Ghezzal ikilisi ile bitirdi. İki futbolcu da müthiş oynadılar. Sürekli bindirmelerle Kasımpaşa'yı orada koridora çevirdiler. Gerçi onları da karşılayan hiç yoktu ama bu oyuncuların hırsı ve kalitesi bu galibiyetin alınmasında büyük rol oynadı. 

Aslında bu kadar yoğun baskıya rağmen ilk yarıda istenilen pozisyon üretkenliği yoktu ama tam kapanışta gelen Mensah golü ibreyi tamamen Kartal'a çevirdi. Üstüne üstlük 54. dakikada rakibin 10 kişi kalması Beşiktaş'ın sahada her istediğini rahatça yapmasına neden oldu.

Beklendiği gibi Beşiktaş rahat kazandı ve yeni bir serinin de başlangıcı gelmiş oldu. Aslında sezon başından beri eleştirilen hatta Sergen Hoca'nın bile eksiklerimiz çok dediği Beşiktaş 'in kadrosu yavaş yavaş farkını ortaya koymaya başladı. 

Bu ekip çok kötü ve kalitesiz bir takım değil. Gerek orta saha gerekse savunma anlamın rakiplerinden eksiği yok. İlerde Aboubakar da kendini buldu o nedenle ben Beşiktaş'ın şampiyonluk yarışı içinde olacak bir kadrosu olduğuna inanıyorum, kimsenin mazeret üretmemesi gerek. Ancak bugünkü maçta kim yıldızdı derseniz ben Ghezzal'i örnek veririm. Oyun sitili Yusuf Şimşek'e benziyor ayakları inanılmaz kaliteli. Bu oyuncu ilerde Beşiktaş için çok farklı olacaktır.

Etiketler :