Beşiktaş'ın transfer gündemine Marcelo - Vida takası girdi

Beşiktaş'ın transfer gündemine Marcelo - Vida takası girdi

Beşiktaş, yeni sezonda maliyetinden ötürü elinden çıkarmak istediği Hırvat stoperi Domogoj Vida’yı, eski futbolcusu Marcelo’yu transfer edebilmek için takasta kullanacak.

Ajans Beşiktaş - Asist Analiz muhabiri Kartal Yiğit'in haberine göre, yeni sezon planlanmalarına başlayan Beşiktaş Yönetimi, bütçeyi düşürmek istiyor. Siyah-beyazlılar bu bağlamda; ilk olarak maaş yükü yüksek futbolcuları elinden çıkarmak istiyor. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Asist Analiz’e özel olarak verdiği röpörtajında, “Sergen Hoca'nın Fenerbahçe maçının ardından yaptığı açıklama; hedefinin şampiyonluk olduğunu işaret eder bu da beni oldukça mutlu eder. Önceki yönetimin kurduğu takımdan da memnun olmadığını gösterir. Benim bütçeme uyacak futbolcularla devam edeceğim” ifadelerini kullanmıştı.

TRANSFERDE DEV TAKAS! RESMİ TEKLİF YAPILDI

Söz konusu maaş yükü yüksek futbolcularını göndermek isteyen ve bütçeyi aşağılara çekmeye çalışan Beşiktaş, ilk transfer hamlesini yaptı. Kartal Yiğit’in edindiği bilgilere göre; siyah-beyazlılar, Lyon’da kariyerine devam eden eski stoperi Marcelo Guedes için Fransız ekibine takas teklifinde bulundu.

Lyon’a Marcelo için maaşından kurtulmak istediği Domagoj Vida’yı vermek isteyen Kara Kartal, tabiri caizse; bir taşta iki kuş vurmak istiyor.

1 YILLIK SÖZLEŞMESİ VAR

Fransız ekibindeki sözleşmesi seneye bitecek olan 33 yaşındaki futbolcu, fırtına gibi estiği Beşiktaş’tan 2017 yaz transfer döneminde 7 milyon Euro karşılığında ayrılmıştı. Takasta kullanılacak olan 31 yaşındaki Vida’nın ise siyah-beyazlılardaki sözleşmesi, 2022 yılında sona erecek.

WELINTON İLE İKİLİ OLACAK!

Beşiktaş, Marcelo transferini bitirdiği takdirde Alanyaspor’dan alacağı Brezilyalı stoper Welinton’la birlikte savunmada Sambacı ekolü kuracak. Akdeniz ekibiyle 2023 yılına kadar sözleşmesi bulunan Welinton’un, yeni sezonda İstanbul’a gelmesi bekleniyor.

Etiketler :