1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Beşiktaş'ın varlıkları satışa çıkmayacak!
Beşiktaş'ın varlıkları satışa çıkmayacak!

Beşiktaş'ın varlıkları satışa çıkmayacak!

G.Saray'ın Riva ve Florya'yı satışa çıkması sonrası gözler diğer büyük kulüplere dönmüştü. Ancak Beşiktaş yönetimi kesinlikle varlık satışı yapılmayacağını açıkladı.

A+A-

Bugün bir basın toplantısı düzenleyen Beşiktaş Yönetim Kurulu üyesi Berk Hacıgüzeller, kulübün tüm birimlerinin Vodafone Arena'ya taşındantak sonra kulübün yaklaşık 1 milyon dolar kar edeceğini açıkladı.

Hacıgüzeller ayrıca Beşiktaş'ın 31 Mayıs 2018 tarihinden itibaren düzenli kar elde edeceğini de belirterek "Beşiktaş varlıklarını satışa çıkarmayacak. Beşiktaş mali açıdan düzlüğe çıkmıştır. Borç çevrilebilir durumdadır. Giderleri azaltıpi, gelirleri artırıyoruz. Beşiktaş'ın hesapları bağımsız kurumlarca denetleniyor. Net borcumuz 1 milyar 257 milyon TL'dir. Stat gelirleri eskiye göre 3,5 kat arttı. 4 yıl önce borcu yönetme kabiliyetine sahip değildik." dedi.

Hacıgüzeller sözlerine şöyle devam etti:
"4 yıl önce yıllık zarar 61 milyon dolar seviyesindeydi. Bugün 24 milyon dolar artıya geçildi. Yeni borçlanma yok. Beşiktaş'ın yıllık faiz gideri 110 milyon TL idi. Bunu aşağıya çekmek için çalışıyoruz. Gündemimizde hisse satışı yok."

Hacıgüzeller, Mario Gomez'le alakalı olarak da "Satışı inceliyoruz. Hem Almanya hem de İtalya'da çalışmalarımız var" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler