Beşiktaş'ın Yeni Futbol Gelişim Direktörü Halim Okta Oldu

Beşiktaş'ın Yeni Futbol Gelişim Direktörü Halim Okta Oldu

Önder Karaveli'yle yollarını ayıran Beşiktaş'ta Halim Okta'nın Futbol Gelişim Direktörlüğü'ne getirildiği açıklandı.

Ajans Beşiktaş - Önder Karaveli'yle yollarını ayıran Beşiktaş'ta Halim Okta'nın Futbol Gelişim Direktörlüğü'ne getirildiği açıklandı.

Siyah-beyazlı kulübün konuya ilişkin olarak yaptığı bilgilendirme şu şekildedir:

"Kulübümüzün Futbol Gelişim Direktörlüğü görevini yürüten Önder Karaveli ile yollarımız ayrılmıştır. 

Karaveli’den boşalan Futbol Gelişim Direktörlüğüne deneyimli Futbol Akademi Antrenörlerimizden Halim Okta getirilmiştir. 

Önder Karaveli’ye Kulübümüze hizmetleri nedeniyle teşekkür eder, Halim Okta’ya yeni görevinde başarılar dileriz."

28 Ocak 1966 tarihinde Manisa'da dünyaya gelen Halim Okta, Kartalspor altyapısında teknik direktörlük kariyerine start verdi. Okta daha sonra Beşiktaş U-17 Takımı, Bayrampaşa, Beşiktaş U-19 Takımı ve Karşıyaka'da görev yaptı. Yardımcı antrenör olarak da deneyimleri bulunan Okta; Beşiktaş U-19 Takımı ve Beşiktaş U-21 Takımı'nda bu görevi üstlendi. 

Kasımpaşa'da Gençlik Gelişim Koordinatörü olarak altyapıda çalışan Okta, Salihli Belediyespor'da Futbol Direktörü olarak görev yaptı. 

13 maç görev yaptığı Bayrampaşa'da 0.85 puan ortalaması tutturan Halim Okta, 9 maç süren Karşıyaka macerasında 1.11 puan ortalaması tutturdu. 

2001 yılında yeşil sahalara veda eden deneyimli futbol adamı, Yeni Salihlispor'da başladığı futbolculuk kariyerinde Beşiktaş, Gaziantepspor, Sakaryaspor, Antalyaspor, Balıkesirspor, Salihli Belediyespor ve Kartalspor formalarını da terletti.

Beşiktaş formasıyla 2 Süper Lig şampiyonluğu, 1 Türkiye Kupası şampiyonluğu ve 1 TFF Süper Kupa şampiyonluğu tattı. (90min)