1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. "Beşiktaşlı doğanlar..."
"Beşiktaşlı doğanlar..."

"Beşiktaşlı doğanlar..."

Vatan Gazetesi Yazarı Gökhan Dinç, Beşiktaş'ın şampiyonluğunu değerlendirdi.

A+A-

Ajans Beşiktaş - İşte Gökhan Dinç'in Vatan Gazetesi için yazmış olduğu yazı;

BİR baba düşünün, rengine aşık olduğu takımın sevgisini kendisinden sonra gelecek nesle devretmeyi düşünen... Öncelikle baba olması, sonrasında da renklerinin peşinden koştuğu takımın, diğerlerinden öne geçmesi gerekir. Bunun aslan payını geçtiğimiz yıllarda G.Saray ve F.Bahçe aldı. Şimdi sıra Beşiktaşlı babalar ve onların çocuklarında. Yeni doğan çocukların birçoğunun Beşiktaşlı olacağı gerçeği ile yüzleşmek ve yeniden bu yarışın içinde olmak için F.Bahçe ve G.Saray’ın yapması gereken çok şey var.
 
5. YILDIZ REKABETİ BİTİRİR
 
TELEVİZYONDA ‘Böyle giderse Beşiktaş 5. yıldızı herkesten önce takar’ demiş ve garip tepkiler almıştım. Buradan da tarihe konuşmak lazım. Eğer F.Bahçe ve G.Saray böyle tüketilmeye devam ederse bu gerçek ile de yüzleşmesi gerekecek ezeli rakiplerin. Tabii bu dediğim gerçekleşirse o zaman ezeli rekabetten kimse bahsedemez o ayrı.
 
SEVGİLİYE...
 
ERKEN saatlerde havayı koklamak için Beşiktaş çarşıya indim. Sahilden gelen Beşiktaş donanmasının görüntüleri, alev alev yanan semtin ateşini daha da körükledi. Çarşı içinde sevgili ile buluşmanın heyecanını yaşayan taraftar, ağaçlı yoldan stada doğru trafiği kesti ve deyim yerinde ise yer siyah, gök beyaz eşliğinde kavuştu sevgilisine.
 
HEDEF BÜYÜMELİ

 
ŞAMPİYON olundu ve 3. yıldız takıldı. Lokal anlamda hedeflerini birer birer tutturdu siyah-beyazlı yönetim. Şimdi sıra Avrupa başarısı için kadro kurmada. Allah aşkına, böyle güzel bir fırsat yakalamamışken bunu değerlendirin. Parayı bir kenara bırakın. En azından bu sene. Alın yıldız bir stoper, bir kanat oyuncusu ve forvet, bitsin bu iş. Bakarsın Başakşehir Şampiyonlar Ligi’ne kalamaz, oradan da 12 milyon Euro gelir kasana. Kimsenin başarısızlığı üzerine plan yapmayın ama onu da unutmayın.
 
BU arada Başakşehir’in gruplara kalmasını en az Abdullah Avcı kadar isterim. Ülke puanı açısından atılacak her gole, alınacak her puana ihtiyacımız var.