Beşiktaşlı yöneticiden sert cevap!

Beşiktaşlı yöneticiden sert cevap!

ING Basketbol Süper Ligi’nin 15. haftasında oynanan Beşiktaş-Pınar Karşıyaka maçında oynanan oyun kadar, her iki takımın yöneticileri arasında sert tartışmalar yaşandı. Terbiye sınırlarının aşıldığı tartışmalardan hakem üçlüsü de nasibini aldı.

Ajans Beşiktaş - ING Basketbol Süper Ligi’nde Beşiktaş, Akatlar Spor Salonu’nda oynanan 15. hafta maçında Pınar Karşıyaka’yı konuk etti. Mücadele Karşıyaka’nın 84-72’lik galibiyetiyle sonuçlandı. Ancak karşılaşmanın ikinci çeyreğinden itibaren, her iki takımın yönetim kurulu üyeleri arasında sıcak anlar yaşandı.

Karşılaşmanın ikinci çeyreğinde farkı çift hanelere çıkaran Pınar Karşıyaka’da yöneticilerin yarısı, yeşil kırmızılı ekibin benchinin arkasında oturuyordu. Bu bölgedeki yöneticiler, yüksek sesle Kaf Kaf diye bağırınca, Beşiktaşlı yöneticilerden büyük bir tepki geldi.

Uyarılar işe yaramadı

Siyah beyazlıların attığı basketten sonra Akatlar’da yöneticilerden Beşiktaş tezahüratı yükseldi. Yaşananların ardından hem Beşiktaş tarafı hem Karşıyaka tarafı Türkiye Basketbol Federasyonu temsilcisine itirazlarda bulundu.

Devre arasında, Karşıyaka benchinin arkasında oturan yöneticiler, deplasman tribünü bölümüne alındı ve güvenlik yetkilileri tarafından sessiz olmaları konusunda uyarı geldi.

'Girmez' 'Sana girsin' atışması

Karşılaşmanın ikinci yarısında, Beşiktaş’ta Alperen Şengün’ün serbest atış kullandığı sırada bir Karşıyakalı yönetici, Survivor yarışmasındaki rakip yarışmacılar gibi, “Girmez” diye bağırdı. Alperen Şengün o serbest atışta sayıyı bulunca Beşiktaşlı bir yönetici ayağa kalkıp, “Sana girsin!” yanıtını verdi. 

Hakemlere de tepki

Gerginlik ikinci yarıda da sürerken Beşiktaşlı yöneticiler özellikle dördüncü çeyrekte hakem kararlarına büyük tepki gösterdi. Antrenör Ahmet Kandemir’e yaptığı itirazlar üzerine  teknik faul çalınması isteyen Beşiktaşlı yöneticiler,  bir pozisyonda Pınar Karşıyakalı  oyuncuya sportmenlik dışı faul çalınmasını istedi. Yöneticiler istedikleri düdüklerin gelmemesi üzerine hakem üçlüsün sert şekilde eleştirdiler.

Salonda çocuk var!

Maçta dikkat çeken başka bir nokta da, yasak olmasına karşın, Beşiktaş'ın protokol tribününde çocukların bulunmasıydı. Şu anki pandemi kurallarına göre belli muafiyetler haricinde 20 yaş altının sokağa çıkması yasak. Bu durum, Karşıyakalı bir yönetici tarafından görüntülendi.

Çebi yok, Beşiktaş kayıp

Koronavirüs olan Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, tribünde yer alamadı. Çebi salondayken tüm maçlarını kazanan siyah beyazlılar, başkanlarının olmadığı maçtan boynu bükük ayrıldı. (Ajansspor - Bertan Erman)

Etiketler :