Beşiktaş'ta deprem etkisi yaratan Aboubakar gerçeği! Burak Yılmaz bombaladı, her şey anlattı

Beşiktaş'ta deprem etkisi yaratan Aboubakar gerçeği! Burak Yılmaz bombaladı, her şey anlattı

Süper Lig devi Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş'in istifasının ardından göreve gelen Burak Yılmaz kötü gidişatın ardından ayrıldı ve konuyla ilgili ilk kez konuştu. Burak Yılmaz, görev yaptığı süreç ve ayrılık sonrası her şeyi anlattı.

Ajans Beşimkaş - Beşiktaş'ta sular durulmuyor. Üst üste alınan kötü sonuçlardan sonra teknik direktör Şenol Güneş ile yolların ayrılma kararı aldılar. Ayrıca siyah beyazlı yönetim erken seçim kararı da almıştı. Güneş'in ardından göreve aynı zamanda yardımcı antrenörlük yapan Burak Yılmaz ile devam kararı alınmıştı.

YOLLAR AYRILDI

Teknik sorumlu olarak göreve devam eden Burak Yılmaz ilk maçında Galatasaray'a deplasmanda 10 kişi kaldığı maçta 2-1 mağlup oldu. Genç teknik adam Burak Yılmaz da siyah beyazlılarla çıktığı 6 maçta 2 galibiyet ve 4 mağlubiyet aldı. En son Beşiktaş'ın Bodo/Glimt'e 2-1 yenildiği mağlubiyet sonrasında Burak Yılmaz ile de yollar ayrıldı.

HER ŞEYİ SİLDİ

Beşiktaş'tan ayrılan Burak Yılmaz'dan dikkat çeken bir hareket geldi. 38 yaşındaki teknik adam sosyal medya hesabından daha önce Beşiktaş ile ilgiyi yaptığı paylaşımları sildi.

RIZA ÇALIMBAY GELDİ, GALİBİYETLE BAŞLADI

Burak Yılmaz'ın ardından Beşiktaş, eski teknik direktör ve futbolcularından Rıza Çalımbay ile anlaşma sağladı. Siyah beyazlıların yaptığı açıklamada; 'Futbol A Takımımızın Teknik Direktörlük görevine Rıza Çalımbay getirilmiştir.' denildi. Çalımbay, takımın başında çıktığı ilk maçta Başakşehir'i 1-0 yenerek 3 puanla başladı.

BOMBA ETKİSİ YARATAN AÇIKLAMA

Beşiktaş'ta Şenol Güneş'in ardından göreve gelen ve olaylı bir şekilde ayrılan Burak Yılmaz, Milliyet Gazetesi'nden duayen yazar Attila Gökçe'ye bomba etkisi yaratacak açıklamalarda bulundu. İşte Attila Gökçe'nin o yazısı;

Burak Yılmaz’la konuştum. Şenol Güneş’in Beşiktaş teknik direktörlüğünden istifasından sonra “Teknik Sorumlu” olarak göreve başlamış, ilk elde tüm futbolcuların fizik güçlerini yükseltmek için sezon içinde yapılabilecek çalışmaları programlamıştı… Yardımcı antrenör olarak Hari Vukas’ı, performans antrenörü olarak da Toni Modric’i getirdi Hırvatistan’dan.

Bir yandan teknik taktik, öte yandan fizik çalışmalar sürerken Beşiktaş’taki gerçekler hiç de iç açıcı tablolar sunmuyordu. "Futbolcularda inanılmaz bir vurdumduymazlık dikkati çekiyordu. Ülkesinden misafiri gelmiş yabancı oyuncumuz, o gün idmana çıkmayıp kafetaryada oturabiliyordu. İsteksiz, gönülsüz çalışanlar da vardı” dedi.

Sergen Yalçın’la kazanılan şampiyonluk sezonunun sonunda olduğu gibi Aboubakar yeniden sakatlık-tedavi-ağrı sarmalına girmişti. “Araştırınca öğrendim ki bizim Kamerunlu golcümüz, 4 ay sonraki alacağının ödenmesi için ısrar ediyormuş” dedi ve ekledi “Ödeme yapılmayınca ağrılarının da devam ettiğini söylediler. Ama hayır, bilimi araya koyarak dedikodu yapmak istemiyorum. Takdirini Beşiktaşlı yöneticilere bırakıyorum...”

Antalyaspor (2-3) ve ardından gelen Bodo Glimt (1-2) yenilgileri elbette herkeste hayal kırıklığı yaratmıştı. Norveç takımıyla yapılan Konferans Ligi maçı sırasında taraftarların “Burak Yılmaz istifa, Sergen Yalçın göreve!” biçiminde slogan atmaları hocanın canını sıkmıştı.

Hele devre arasında Bailly‘nin Tayfur’un boynunu sıkarak sert bir tartışmaya girmesi, olayın tuzu biberi oldu. Bailly’yi o nedenle oyundan alması eleştiri konusu yapıldı. Kimisi “acemiliğine” verdi, kimisi de “yabancı antipatisi” iddiasını öne sürdü. Burak Yılmaz, “Anında tepki koymam hata olabilir. Ertesi gün de sorun giderildi. Barış sağlandı. Ama ben o günkü davranışımdan pişmanlık duymuyorum” dedi.

Beşiktaş’ın ve Şenol Güneş’in kendisine antrenörlük kariyeri için bir kapı açtığını ve buna teşekkür borçlu olduğu hatırlatan Burak Yılmaz, şöyle devam ediyor: “Beşiktaş takımında beklemediğim tablolarla karşılaştım. Şenol Hocamızın gergin ve asabi halleri, oyuncularla ve bizimle konuşurken seçtiği üslup beni çok şaşırttı.

Bu deneyleri de dağarcığımda saklayacağım. Ancak gücüme giden şeyler de var: Sayın Başkan’la konuşurken sıra para hesabına gelince Beşiktaş’la böyle bir alış verişe girmeyeceğimi söyledim. Ama Hırvat yardımcılarım için hak ettikleri ödemenin yapılmasını rica ettim.

Buradan onlara da teşekkür ediyorum. Özetle içten içe ‘Keşke gelmeseydim’ diyorum ama, Beşiktaş’tan kaçamazdım. Ben Başkanımız Ahmet Nur Çebi ile konuşmayı tamamlayıp kulüpten ayrılırken, 5 dakika içinde Rıza Hoca’nın geldiğini öğrendim. Böyle tablolara da alışmak lazımmış, ben bilemedim.”

Burak Yılmaz bir karar almış: Artık yardımcı antrenörlük yapmayacak. “Şu anda A antrenörlük lisansım var. Önümüzdeki yıl da UEFA Pro Lisans’ı alacağım. Şimdi dinleniyor ve futbolun teorik yönlerini okuyarak bazı analizler yapıyorum. Yalnız olmadığımı bana hissettiren biri de var. TFF Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop aradı. Görüşeceğiz.” (Attila Gökçe)