Beşiktaş'ta Emirhan İlkhan şoku! Anlaşma sağladı

Beşiktaş'ta Emirhan İlkhan şoku! Anlaşma sağladı

Genç yeteneğin 17 Haziran’da 2025’e kadar uzattığı yeni sözleşmede 4.5 milyon euroluk serbest kalma maddesi olduğu ortaya çıktı. Torino’nun bu bedeli Beşiktaş’a ödeyerek Emirhan İlkhan’ı kadrosuna katacağı belirlendi. İşte detaylar...

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş’ın genç yeteneği Emirhan İlkhan kariyerini İtalya’da sürdürmeye hazırlanıyor. Serie A’nın önde gelen kulüplerinden Torino’nun, siyah-beyazlı kulübün altyapısından yetişen 18 yaşındaki başarılı oyuncunun peşinde olduğu ortaya çıktı.

TORİNO RESMEN HAREKETE GEÇTİ

Kartal hafta başında Emirhan gibi altyapıdan gelen 21 yaşındaki Rıdvan Yılmaz’ı bonuslarla birlikte 6 milyon euro karşılığında Glasgow Rangers’a göndermişti. Torino’nun da Emirhan’ı kadrosuna katmak için resmen harekete geçtiği belirlendi.

SERBEST KALMA MADDESİNİ ÖDEYECEKLER

Yıldız futbolcu 17 Haziran’da attığı imzayla Beşiktaş’la olan sözleşmesini 2025’e kadar uzatmıştı. Emirhan’ın yeni kontratında 4.5 milyon euroluk serbest kalma maddesi bulunduğu ve Torino’nun bu bedeli Beşiktaş’a ödeyerek genç oyuncuyu renklerine bağlamaya hazır olduğu aktarıldı.

ANLAŞMA SAĞLANDI

Çizme ekibinin kariyerine Avrupa’da devam etmek isteyen Emirhan İlkhan’la anlaşma sağladığı vurgulandı. Beşiktaş’a resmi teklifini ileten Torino’nun birkaç gün içinde 4.5 milyon euro bonservis bedelini ödeyerek genç futbolcuyu kadrosuna katmanın planlarını yaptığı belirtildi. (Milliyet)