Beşiktaş'ta Gökhan İnler ihtimali kuvvetleniyor! 

Beşiktaş'ta Gökhan İnler ihtimali kuvvetleniyor! 

Medel'in ayrılmasının ardından 6 numara arayışlarını sürdüren Beşiktaş'ın gündeminde kulübün eski futbolcusu Gökhan İnler de var mı?

Ajans Beşiktaş - Bologna ile anlaşan Garry Medel dün takım rakdaşlarına veda etip İtalya'ya giderken 6 numara arayışlarını sürdüren Beşiktaş'ta tanıdık bir isim gündeme geldi. 

Gonalons, Lemina ve son olarak da Thiago Maia ile görüşe nsiyah-beyazlıların eski futbolcusu Gökhan İnler'i gündemine aldığı öğrenilldi.

Medel'in gidişiyle 6 numara pozisyonunda ciddi bir boşluk oluşması ve Abdullah Avcı'nın oynatmak istediği sisteme uygun bir oyuncu istemesi de Gökhan İnler ihtimalini kuvvetlendiriyor.

ABDULLAH AVCI'NIN SİSTEMİNİ VE KULÜBÜ TANIYOR

Beşiktaş'ın Gökhan İnler'i transfer etmek istemesindeki en önemli etkenlerden biri tecrübeli futbolcunun Abdullah Avcı'nın oynatmak istediği sistemi iyi biliyor olması.

Beşiktaşlı taraftarlarla arasında özel bir iletişim bulunan Gökhan İnler'in kulübü iyi tanımasının da transferin gündeme gelmesindeki bir diğer neden olarak görülüyor.

YÖNETİM GÖKHAN'I PROJE OLARAK GÖRÜYOR

Beşiktaş yönetimiyse Gökhan İnler transferine bir proje gözüyle bakıyor. Gökhan İnler'in gelecek 2-3 sene içerisinde jübilesini Beşiktaş'ta yaptıktan sonra siyah-beyazlı kulüpte görev alarak hizmet etmeyi hedeflemesi nedeniyle siyah-beyazlı yönetim bu transfere farklı bir açıdan yaklaşıyor. 

Medipol Başakşehir cephesindeyse son olarak Mehmet Topal'ın da transfer edilmesiyle Gökhan İnler'in ayrılık talebine kulübün zorluk çıkarmayacağı belirtiliyor.

BEŞİKTAŞ ÇARŞI İÇİNDE GÖKHAN'IN VAKFININ OFİSİ VAR

Beşiktaş'tan ayrılmasına rağmen her fırsatta özel günlerde siyah beyazlı kulüple ilgili sosyal medya hesaplarından paylaşımlarına devam eden Gökhan İnler kurduğu vakfa (İnler Spor ve Eğitim Vakfı) ait ofisiyse Beşiktaş taraftarlarının maçlardan önce toplanma yeri olan Çarşı içinden kiraladı.

BEŞİKTAŞ'A VEDASI ÇOK KONUŞULDU

2016-2017 yaz transfer döneminde Leicester City ile sözleşmesi devam etmesine rağmen Beşiktaş'a transfer olmak için her türlü fedakaralığı yapan Gökhan İnler transferin son gününde siyah-beyazlılara bonservis bedeli olmadan imza atmıştı.

O sezonun başında Karabükspor ve Akhisarspor maçlarındaki performansla alkışları toplayan Gökhan İnler, Galatasaray ile oynanan ve 2-2 sonuçlanan derbide fedakarlık yaparak oynayınca sakatlığı nüksetmiş ve formasından yaklaşık 1 ay kadar uzak kalmıştı. 

Beşiktaş formasıyla 1 sezonda 30 maça çıkan Gökhan İnler sezon bitiminde Medipol Başakşehir ile anlaşmaya vardı.

Sosyal Medya hesabından "BU BİR VEDA DEĞİL" mesajıyla Beşiktaşlı taraftarlara seslenen tecrübeli futbolcunun paylaşımına sevgi dolu mesajlar yağmış ve Gökhan İnler'in ayrılmasını taraftarlar istememişti.

FİKRET ORMAN "ÜZÜLÜYORUM" DEMİŞTİ

2016-2017 sezonu sonunda Gökhan İnler'in yeterince forma şansı bulamadığını düşündüğünü söyleyen Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman "Seneye de bizimle olmasını istiyoruz. Ondan daha fazla faydalanmak amacındayız" demişti. (Asist Analiz)

Etiketler :