Beşiktaş'ta gündem Gedson Fernandes! "Nokta atışı bir transfer yaptık"

Beşiktaş'ta gündem Gedson Fernandes! "Nokta atışı bir transfer yaptık"

Portekizli yıldız Gedson Fernandes'in Galatasaray maçındaki performansına övgü yağdıran Beşiktaşlı idareciler, “Nokta transfer yaptık. Gelecek dönemde bize güç katacak” yorumu yaptı.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş 'ın devre arasında büyük bir sürprize imza atarak Galatasaray 'ın elinden kapıp 4+1 yıllık sözleşme imzalattığı Gedson Fernandes, Süper Lig'de parlamaya devam ediyor. 6 milyon Euro bonservisle Benfica'dan alınan ve yabancı kontenjanı dolu olduğu için kiralık olarak Çaykur Rizespor'a gönderilen başarılı orta saha, takımında fark yaratıyor. Galatasaray'a karşı attığı şık golün yanı sıra ortaya koyduğu mücadeleyle gecenin en iyi isimlerinden olan Portekizli futbolcu için Beşiktaşlı yöneticiler, "Tam isabet, nokta atışı bir transfer yaptık. Kartal gibi.. Gelecek dönemde bize büyük güç katacak" ifadelerini kullandı.

SÜPER LİG'DE REKORA İMZA ATTI!

Özellikle ikili mücadelelerde gücünü gösteren yıldız futbolcuya maç boyunca 12 faul yapıldı. Bu rakam 2014-15'ten bu yana Süper Lig'de bir oyuncuya yapılan en çok faul olarak kayıtlara geçti. 23 yaşındaki orta saha, 12.5 kilometre ile karşılaşmanın en çok koşan ikinci ismi oldu.

GEDSON'UN G.SARAY MAÇINDAKİ PERFORMANSI

Kazanılan ikili mücadele : 18

Sahipsiz top kapma: 14

Kendisine yapılan faul: 12

Top çalma : 4

(Sabah)