Beşiktaş'ta karar verildi! Kiralık yıldızlar...

Beşiktaş'ta karar verildi! Kiralık yıldızlar...

Gelecek sezonun kadro planlamasına başlayan Beşiktaş'ta kalacak ve gidecek oyuncular netleşmeye başladı

Ajans Beşiktaş - Yeni bir yapılanmaya giden ve bu doğrultuda hem özkaynaktan yetişen gençleri takıma kazandıran hem de potansiyelli genç isimleri kadrosuna katmaya hazırlanan Beşiktaş'ta önümüzdeki sezonun da planlaması yapıldı.

Siyah-beyazlılar, kiralık oyuncuların takımdaki geleceği hakkında kararını verdi. Mevcut kadroda kiralık olarak forma giyen Michy Batshuayi ve Miralem Pjanic'le yola devam edilmeyecek. Bu 2 oyuncuya da teşekkür edilerek yollar ayrılacak.

Beşiktaş, bir diğer kiralık oyuncu Can Bozdoğan'la ise yola devam etmek istiyor.

Genç oyuncunun bonservisinin alınması için Schalke ile görüşmeler devam ediyor.

Bu sezon maaş bütçesini 25 milyon Euro'ya düşürmek için çalışmalarını sürdüren siyah-beyazlılar, kadro dışı olan Lens, Douglas, N'Sakala ve Ljajic'in de maaşlarından kurtuluyor.

ALEX'E GELEN TEKLİFLER DEĞERLENDİRİLECEK

Sezon başında kadroya dahil edilen ancak performansıyla hayal kırıklığı oluşturan Alex Teixeira'nın da ayrılığı gündemde.

Teklif gelmesi durumunda, Brezilyalı oyuncuyla görüşülerek bu teklifler değerlendirilecek.

Sözleşmesi bitecek isimlerden Larin ve Vida'yla ilgili de görüşmeler sürüyor. Her iki oyuncuya da, takımın dengelerini bozmayacak şekilde ücret teklifinde bulunulacak.

Larin ve Vida'nın bu teklifleri kabul etmemesi durumunda ise yollar ayrılacak.

GÖZLER ATIBA'DA

Beşiktaş'ta sözleşmesi sona erecek olan isimlerden Atiba Hutchinson'la ilgili de verilecek karar merak konusu.

Siyah-beyazlı ekibin sembol isimlerinden olan ve aralık ayındaki Dünya Kupası'nda forma giymek isteyen Atiba Hutchinson'la 1 yıllık yeni sözleşme imzalanması da gündemde.

Taraftarların da sevgilisi olan 39 yaşındaki futbolcu için yeni sözleşme teklifi yapılması planlanıyor.

Sezon bitimi ve yapılacak olan seçimli genel kurulun ardından Atiba'yla görüşecek olan siyah-beyazlılar, bu futbolcuyla 1 yıl daha yola devam etmek istiyor. (Fotomaç)