Beşiktaş'ta Ljajic'in opsiyonu için tek madde kaldı!

Beşiktaş'ta Ljajic'in opsiyonu için tek madde kaldı!

Torino’dan kiralanan Ljajic’te 17 maç oynaması ve Beşiktaş'ın Avrupa Kupaları’na gitmesi halinde satın alma opsiyonu devreye girecekti. Akhisar’da 17’yi bulan Ljajic, şimdi Avrupa Kupası şartını bekliyor.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş’ın Torino’dan kiraladığı Ljajic’in, satın alma şartları ortaya çıktı. Sırp oyuncunun satın alma opsiyonlu kiralandığını belirtilirken, iki şartın gerçekleşmesi halinde Beşiktaş’ın, Torino’ya 6.5 milyon euro ödeyeceğini bildirdi.

Buna göre Adem Ljajic için ilk şart, bu sezon 17 karşılaşmada forma giymesiydi. Sırp oyuncu, Akhisar deplasmanında Siyah-Beyazlı formayla mücadele edip, 17 maçlık opsiyonu tamamladı. Şimdi Beşiktaş’ta kalmak için ikinci şartın da gerçekleşmesini bekliyor. Sözleşmede yer alan ikinci şart ise Beşiktaş’ın Avrupa Kupaları’na katılacak bir dereceyle ligi tamamlaması. 

ŞENOL GÜNEŞ’İN GÖZÜNE GİRDİ  

Bu durumda Sırp oyuncunun tapusu otomatikman Beşiktaş’a geçecek ve Siyah-Beyazlılar satın alma opsiyonunu kullanmak durumunda kalacak. Kartal, Torino’ya 6.5 milyon euro ödeyecek. Beşiktaş’ta kalmak ve İtalya’ya dönmek istemeyen Adem Ljajic’in de bu durumdan mutlu olduğu belirtildi. Siyah-Beyazlı takıma sezon başında uyum sağlamakta güçlük çeken Ljajic, son dönemde takıma yaptığı katkıyla Teknik Direktör Şenol Güneş’in de gözüne girmeyi başardı. (Akşam)

Etiketler :