Beşiktaş'ta Mert Günok'un performansı yüzleri güldürdü

Beşiktaş'ta Mert Günok'un performansı yüzleri güldürdü

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Konya’da yediği hatalı gole rağmen tecrübeli eldivene sahip çıktı. Bu sezon Beşiktaş kalesine en çok isabetli şut gönderen takım Konyaspor olurken 6 şutu da kurtaran Mert Günok kurtardı.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş 'ta Ersin Destanoğlu'nun formsuz olmasının ardından sakatlığı geçtikten sonra kaleyi devralan Mert Günok gösterdiği performansla hem teknik heyetin hem de yönetimin yüzünü güldürmeyi başardı. Konyaspor maçında büyük bir hata yapmasına rağmen maçın geri kalanında devleşen tecrübeli eldiven 3 puanı da getiren isimlerden biri olmayı başardı.

Beşiktaş’ın Konyaspor ile oynadığı maçın henüz 1. dakikasında büyük bir şanssızlık yaşayarak topu ayağının altından kaçıran Mert Günok, buna rağmen aynı karşılaşmadaki kurtarışlarının yanı sıra performansıyla güven vermeye devam ediyor.

KALESİNDE DEVLEŞTİ

Teknik direktör Şenol Güneş de Konya maçında hatalı bir gol yiyen tecrübeli kaleciye sahip çıktı ve oynatmaya devam edeceğini söyledi. Güneş’in tecrübeli eldivene güvenoyu vermesinin en önemli nedeni ise yediği hatalı gole karşın ortaya koyduğu istatistikler. Konyaspor bu sezon 6 şutla Beşiktaş kalesine bir maçta en çok isabetli şut çeken takım olurken, buna karşın Mert Günok 6 kurtarışa imza atmayı başardı ve rakiplerine geçit vermedi.

CİDDİ BAŞARI ORANI

Yüzde 72’lik kurtarış yüzdesine sahip olan Mert Günok, ceza sahası içinden yüzde 65, ceza sahası dışından da yüzde 88’lik başarı yakaladı. Mert Günok, Süper Lig ’de bu sezon 6 maçta, kalesinde 7 gol gördü. (Hürriyet)