Beşiktaş'ta olağanüstü seçimli kongre tarihi açıklandı! Çebi aday olmazsa...

Beşiktaş'ta olağanüstü seçimli kongre tarihi açıklandı! Çebi aday olmazsa...

Beşiktaş Yönetimi, dün seçim programı için bir araya geldi. Başkan Ahmet Nur Çebi yönetiminde toplanan idarecilerin aldığı karara göre olağanüstü seçimli kongrenin tarihi belli oldu. Çebi’nin aday olup olmayacağı ise en kısa sürede netleşecek.

Ajans Beşiktaş - Galatasaray derbisinde, deplasmanda alınan 2-1'lik yenilgi Beşiktaş'ta taşları yerinden oynattı. Siyah-Beyazlı ekibin yönetimi bir araya gelerek seçim tarihini belirlediler. Beşiktaş'tan yapılan açıklamada, seçim tarihi açıklanırken gözler, Kartal'da başkanlık için adaylığını koyması beklenen kilit isme çevrildi.

Galatasaray mağlubiyeti moralleri bozdu 

Süper Lig'in 9. haftasında Galatasaray'a konuk olan Beşiktaş, Mert Günok'un kırmızı kartla oyun dışında kaldığı maçtaki mücadelesiyle alkış toplamıştı. Ancak, Siya-Beyazlı ekip ezeli rakibine 2-1 mağlup olarak taraftarlarını hüsrana uğrattı. Bu gelişme sonrasında Beşiktaş yönetimi, seçim için aksiyon aldı ve kulüpten yapılan açıklamada tarih belli oldu. Siyah-Beyazlı ekipte, görevi devralması beklenen kilit isim ise mevcut Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin aday olmaması halinde başkanlığa adaylığını koyacak.

Yönetim, seçim için bir araya geldi

UEFA Konferans Ligi’nde Lugano’yla oynanan maç, Beşiktaş’ta taşları yerinden oynatmıştı. Tüpraş Stadı’nda oynanan karşılaşmada Kara Kartal, 2-0 öne geçtiği mücadeleden son anlarda yediği gollerle 3-2’lik mağlubiyetle ayrılınca Siyah-Beyazlı taraftarlar, hem teknik direktör Şenol Güneş hem de başkan Ahmet Nur Çebi ve yönetime büyük tepki göstermişti.

Bu yaşananların ardından Şenol Güneş istifa etmiş, yönetim de olağanüstü seçim kararı almıştı. Teknik ekipte geçici olarak Burak Yılmaz göreve devam ederken başkan Ahmet Nur Çebi, seçim takvimini Galatasaray derbisi sonrasına bırakmıştı. Derbinin 2-1’lik Galatasaray üstünlüğüyle sonuçlanmasının ardından yönetim, dün seçim takvimi için bir araya geldi.

İşte Beşiktaş'ın yaptığı seçim açıklaması: 

"Yönetim Kurulumuz, bugün yaptığı toplantıda Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı ile Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nın gerçekleştirilme tarihlerini belirlemiştir.

Buna göre; Kulübümüzün Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı, 26 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecektir. 26 Kasım Pazar günü çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci ve son toplantı çoğunluğa bakılmaksızın 3 Aralık Pazar günü yapılacaktır.

Kulübümüzün Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı, 10 Aralık Pazar günü yapılacaktır. 10 Aralık Pazar günü çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci ve son toplantı çoğunluğa bakılmaksızın 17 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecektir.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız."

Beşiktaş'ta kilit isim adaylığını açıklayacak

Başkan Ahmet Nur Çebi önderliğinde toplanan yönetim kurulu, seçim tarihini belirledi: 17 Aralık. SiyahBeyazlılar, yeni başkan ve yönetim kurulunu bu tarihte belirleyecek. Başkan Ahmet Nur Çebi’nin aday olup olmayacağı ise en kısa süre içinde resmen belli olacak. Başkan Çebi’nin aday olmaması halinde mevcut yönetimde Asbaşkan olarak görev yapan Emre Kocadağ, adaylığını açıklayacak. (Fanatik)