Beşiktaş'ta seçim öncesi tüzük değişikliği

Beşiktaş'ta seçim öncesi tüzük değişikliği

Beşiktaş Yönetimi sadece olağanüstü kongreye gitmekle kalmayacak, 16 Eylül'de yapılması kararlaştırılan seçim öncesi tüzükte de değişikliklere gidecek.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın, Divan Kurulu Toplantısı'nda aldığı seçim kararı üzerine yönetim dün bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. Siyah-beyazlı yönetim, sadece seçim takvimini değil aynı zamanda, tüzükte değiştirilecek olan maddeler üzerinde de görüş alış verişinde bulundu.

Toplantıda seçim tarihi çoğunluğa bakılmaksızın 16 Eylül pazar günü olarak belirlendi. Seçim kararıyla sadece yeni bir yönetim oluşturmak istemeyen Başkan Fikret Orman, ayrıca camiayı birleştirecek hamleler de yapmak istiyor. Bunların başında da tüzük tadilatı geliyor.

Başkan Orman'ın seçime kadar kafasındaki değişimi uygulamaya koymak istediği ve bu yöndeki çalışmaların sonuçlanmak üzere olduğu bildirildi.

Camiayı iki kere sandık başına götürmek istemeyen Beşiktaş Yönetimi'nin, tüzükteki şu maddeleri değiştirmeyi planladığı belirtildi.

1) Son Tüzük Tadil Kongresi'nde adeta apar topar bir şekilde oylamadan geçirilen Divan üyeliğinden düşme kaldırılacak. Üç dönem üst üste mazeretsiz toplantılara katılmama durumunda üyeliklerin iptal edilmesi yönündeki maddeyi değiştirecek olan Beşiktaş Yönetimi, üyeliği düşenlere de geri dönüş yolunu açacak.

2) Beşiktaş Yönetimi, disiplin suçu işlemiş üyeleri kapsam dışı bırakırken, aidatlarını ödemediği için üyeliği düşenlere af getirecek. Bugünkü üyelik giriş parasıyla yeniden dönüş yapan üyelere, eski kıdemleri de iade edilecek.

3) Yılda dört kez yapılan Divan Kurulu toplantılarının, üçe indirilmesi teklif edilecek. Beşiktaş Yönetimi, mali tabloların bazı toplantılara yetişmemesi ve bu durumun dedikodulara neden olması yüzünden, böyle bir öneride bulunacak.

4) Yönetim Kurulu'nun sayısının düşürülmesi de teklif edilecek. Başkan Fikret Orman'ın en çok istediği değişikliklerden biri olan bu durumun yanı sıra, bazı yöneticilerin maaş alması da gündeme getirilecek. (Milliyet)

Etiketler :