"Beşiktaş'tan ayrılmayı düşünmüyordum. Çünkü..."

"Beşiktaş'tan ayrılmayı düşünmüyordum. Çünkü..."

Beşiktaş'tan Trabzonspor'a transfer olan Olcay Şahan, Bein Sports televizyonuna önemli açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor formasıyla yeni statlarındaki ilk maçı kazanmanın kendileri için çok önemli olduğunu belirten Olcay, nokta transferler yaptıklarını ve bunun da takımın başarısının artmasını sağladığını belirtti.

Bir maçta en çok kilit pas yapan oyuncu olmasıyla ilgili de konuşan Olcay, şunları söyledi:

“Açıkçası maç sırasında fark edemedim  ama eve geldiğimde Tümer abi’den öğrendim. Ancak daha önemlisi açılış maçında böyle farklı bir galibiyet alarak taraftarımızı mutlu etmemiz oldu.”

Ersun Yanal ile çalışacak olmasını değerlendiren Olcay şu şekilde konuştu:

“Ben Ersun hocayı zaten yıllar önce televizyondan tanıyordum, Fenerbahçe’de çok başarılıydı ve benim transferimde de çok büyük katkısı vardı. Ben açıkçası Beşiktaş’tan ayrılmayı düşünmüyordum çünkü futbolu Beşiktaş’ta bırakmak istiyordum ama Ersun hocayla başkanımız beni çok etkilediler. Zaten Ersun hocayı Lig Tv’de çalıştığı dönemlerde hep izliyordum ve onunla bir gün çalışmak istiyordum. Bugüne nasip olduğu için mutluyum. Taraftarımızın sabırlı olmasını istiyorum. Gelecek sezon gerçek Trabzonspor’u görecekler."

Trabzon’daki adaptasyon süreci sorulan Olcay Şahan, "Açıkçası ben Trabzonspor’a imza attıktan sonra direk Antalya kampına katıldım ve hiç antreman yapmadan Bursaspor maçına çıktım. Hoca bana özgüveni vermiş oldu ve ben de elimden geldiği kadar takıma yardım etmeye çalıştım. Havaalanına geldiğimde Trabzonspor taraftarının beni karşılaması beni çok etkiledi, takım arkadaşlarım da bana çok iyi davrandı, sanki yıllardır bu takımdaymışım gibi davrandılar. Trabzonspor 4 sene önceki Beşiktaş gibi gözüküyor. Çok genç ve yetenekli oyuncular var ve bu oyuncuların tecrübe kazanması lazım . Gerekli tecrübeyi kazandıktan sonra önümüzdeki yıllarda şampiyonlukların geleceğini düşünüyorum” dedi.

Etiketler :