Beşiktaş'tan bir taşla iki kuş!

Beşiktaş'tan bir taşla iki kuş!

Beşiktaş Jackson Muleka için Mısır ekibine şartını sundu. Al-Ahly'le Muleka için pazarlıklara başlayan Siyah-Beyazlı kulüp, Dieng'in yanı sıra 2 milyon euro bonservis bedeli talep etti. Görüşmeler olumlu yönde devam ediyor.

Ajans Beşiktaş - Şenol Güneş'in takımın başına gelmesiyle çıkışa geçen Beşiktaş, yeni sezonun kadro planlamasına başlamış durumda...

BEŞİKTAŞ'IN İSTEDİĞİ GİBİ BİR HABER GELDİ

Gidecek ve kalacak isimlerin yanı sıra takıma katılması planlanan oyuncular için de görüşmeler devam ederken, Mısır'dan tam da Siyah-Beyazlılar'ın istediği gibi bir haber geldi.

MULEKA TRANSFERİNE DIENG DAHİL EDİLDİ

Güneş'in yeni sezon planları arasında yer almayan Jackson Muleka'yı Al-Ahly'ye göndermeye hazırlanan Beşiktaş, Mısır ekibinden ayrılmak isteyen Aliou Dieng'e talip oldu. Oyuncunun da Kartal'a yeşil ışık yakmasının ardından Muleka transferine Dieng dahil edildi.

2 MİLYON EURO + DIENG

Mısır ekibinden Muleka için 4.2 milyon euro talep eden yönetim, Şenol Güneş'in Dieng'e 'olur' yanıtını vermesi sonrasında, istediği parayı 2 milyon euroya indirdi ve Al-Ahly'ye "2 milyon euro artı Dieng" teklifini sundu.

BİTMEK ÜZERE...

Mısır ekibinden de olumlu yanıt gelince prensipte anlaşma sağlandı. Arap basınına yansıyan haberlerde de transferin bitmek üzere olduğu ve kısa süre içinde anlaşmanın tamamlanacağı bilgisi yer aldı. Al-Ahly'e yakınlığı ile bilinen bir basın organı, Dieng'in kısa süre içinde takımdan ayrılacağını duyurdu. Yeni sezonda Atiba'yı gönderecek olan Beşiktaş, yerini Dieng'le dolduracak. (Sporx)