Beşiktaş'tan büyük operasyon...

Beşiktaş'tan büyük operasyon...

Siyah-Beyazlılar, ara transfer döneminde kadrosunu güçlendirmek için harekete geçti. Bu doğrultuda stoper ve forvet hattını 2 hedef olarak belirleyen yönetim, adımlarını atmaya başladı.

Ajans Beşiktaş - Siyah-Beyazlılar, ara transfer döneminde kadrosunu güçlendirmek için harekete geçti. Bu doğrultuda stoper ve forvet hattını 2 hedef olarak belirleyen yönetim, adımlarını atmaya başladı.

Stoper hattı için İtalya Serie A ekibi Sassuolo’nun A Milli savunmacısı Kaan Ayhan’ı listesinin başına yazan idareciler, sezon başında transfere izin vermeyen Çizme ekibinin kapısını tekrar çalacak.

Kara Kartal’ın Kaan Ayhan için bu kez sadece kiralama değil satın alma opsiyonu önerisinde de bulunacağı kaydedildi.

Beşiktaş Yönetimi’nin, Kaan için 1 milyon Euro kiralama, 3 milyon Euro da satın alma içeren 4 milyon Euro’luk bir paket teklif hazırladığı ve en yakın süreçte Sassuolo’ya bu öneriyi sunacağı belirtildi.

Sassolo formasıyla bu sezon sadece 10 karşılaşmada görev yapan Kaan Ayhan da ayrılığa sıcak bakıyor. Kulübünün ayrılığına sıcak bakmamasına rağmen babası aracılığıyla net mesajlar veren Kaan, sezonun ikinci yarısında daha fazla süre bulacağı Kara Kartal’a gitmeye olumlu bakıyor.

Kaan’ın stoper hattına ek olarak sağ bek bölgesinde de görev yapabiliyor olması bu anlamda yönetimin iştahını daha da kabartıyor.

Kaan’a ek olarak Konyaspor’dan Abdülkerim Bardakçı için de girişimlerde bulunan yönetim, bu futbolcuyu da Kaan’ın alternatifi olarak belirledi.

Ancak idareciler, devre arasında savunma hattından bir ayrılığın olması halinde hem Kaan Ayhan’ı hem de Abdülkerim Bardakçı’ya Siyah-Beyazlı formayı giydirebilir.

Sezon başında Trabzonspor’dan İtalya Serie A ekibi Genoa’ya transfer olan Caleb Ekuban, Türkiye’ye geri dönmeye hazırlanıyor.

Ekuban’ın Türkiye’deki yeni durağının İstanbul olacağı belirtiliyor. İtalyan basınına göre Caleb Ekuban’ın Genoa’da kalma ihtimali azalırken Türkiye’ye çok daha yakın olduğu ifade ediliyor.

Genoa forması altında ligin ilk yarısında çıktığı 15 lig maçında gol atamayan Caleb Ekuban, kupada ise oynadığı 2 maçta 1 gol atmıştı. Genoa Teknik Direktörü Andriy Shevchenko’nun da ligin ikinci yarısında Ekuban’ı kadroda düşünmediği belirtilmekte... Ekuban’ın Türkiye’deki yeni adresinin İstanbul olacağı, İtalyan basınında geniş şekilde yer buluyor. (Fanatik)