1. HABERLER

  2. DİĞER HABERLER

  3. Beşiktaş'tan dünyada bir ilk!
Beşiktaş'tan dünyada bir ilk!

Beşiktaş'tan dünyada bir ilk!

Beşiktaş taraftarının sessiz tezahürat hazırlığı sona erdi, şimdi tüm taraftar Benfica maçını bekliyor.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş ile Benfica UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu 5. haftasında 23 Kasım Çarşamba günü karşılaşacak. Saat 20.45’te başlayacak maçta bir ilk yaşanacak.

Daha önce ilk kez Ajans Beşiktaş'tan okuduğunuz sessiz tezahürat için tüm hazırlıklar tamamlandı ve bugün Beşiktaş'ın resmi hesaplarından da duyuruldu.

Resmi sosyal paylaşım platformları ile duyurulan organizasyon için taraftara yapılan çağrıda "Dünyada bir ilki başaralım" denildi.

İşte tanıtım videosu:Beşiktaş tribünleri Benfica maçında bir ilke daha imza atacak. Ses seviyesinde dünya rekorunu kıran Efendi Beşiktaşlılar, bu kez dünyanın ilk sessiz tezahüratını yapacak. Taraftarlarımız maçın başlama düdüğü ile birlikte bir anda susarak bir dakika boyunca işaret diliyle ‘Irkçılığa dur de’ ve ‘Kara Kartal’ diye bağıracak.

İnönü Stadı'nda oynanan son Gençlerbirliği maçında 142 desibel ile ses rekoru kıran ve Guinness Rekorlar Kitabı'nda giren Kulübümüz, dünyada bir ilki daha gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Siyah Beyazlı taraftar bu kez dünyanın ilk sessiz tezahüratını oluşturacak. Şampiyonlar Ligi’nde 23 Kasım Çarşamba günü Benfica ile oynanacak maçın başlama düdüğü ile birlikte sessiz bir koroya dönüşecek siyah beyazlı tribünler, bir dakika boyunca işitme engelli alfabesi ile tezahürat yapacak.

Irkçılığa ve işitme engellilerin problemlerine dikkat çekilecek

Dünyada bir ilk olacak sessiz tezahürat ile Vodafone Arena’yı dolduran 42 bin kişi 1 dakika boyunca hiç ses çıkarmadan işaret diliyle önce ‘Irkçılığa dur de’ ve ardından ‘Kara Kartal’ diye bağıracak. Irkçılığın yanı sıra işitme engellilerin problemlerine dikkat çekmek amacıyla yapılacak sessiz tezahürat ile dünyanın en büyük sessiz korosu da oluşturulmuş olacak.

Futbolcuların oynadığı tanıtımlar ile taraftara çağrı

Dünya çapında büyük ses getirecek ‘sessiz tezahürat’ hakkında bilgilendirme hazırlanan tanıtımlarla maç saatine kadar TV ve sosyal medya kanallarından yapılacak. Futbolcularımız; Atiba Hutchinson, Andreas Beck, Gökhan İnler ve Necip Uysal’ın yer aldığı filmlerle taraftarlarımız Çarşamba akşamı tribünde gerçekleştirilecek anlamlı görsel şölene hazırlanacak. Ayrıca maç öncesi Benfica tribünlerine özel hazırlanan broşürlerle Portekizli taraftarlar da sessiz tezahürata katılmaya çağrılacak. İlgili sosyal medya paylaşımları #SessizTezahürat, #SilentCheer hashtag’leri ile yapılacak. 

Önceki ve Sonraki Haberler